Cenckiewicz zdradza, co w mowie pożegnalnej powiedział odwołany Antoni Macierewicz

Sławomir Cenckiewicz pożegnał Antoniego Macierewicza grafiką rodem z Jamesa Bonda. Zdradził też, co były szef resortu obrony powiedział w mowie pożegnalnej. Nie jesteśmy zaskoczeni.

Prof. Sławomir Cenckiewicz zdradził na Twitterze, co były szef resortu obrony powiedział na pożegnanie z pracownikami. Antoni Macierewicz wspomniał katastrofę smoleńską.

Z mowy pożegnalnej Pana Ministra Antoniego Macierewicza zapamiętam na zawsze słowa: gdybyście odmówili wyjaśnienia tragedii w Smoleńsku i okoliczności śmierci Prezydentów RP i Żołnierzy, to byłoby tak, jakbyście zapomnieli o tych spod Monte Cassino i Tobruku. Pamiętajmy o wszystkich!

- napisał na Twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego, które podlega MON.

ZOBACZ TEŻ: Koniec Macierewicza jest żałosny. Nigdy jeszcze nie został tak upokorzony - to pokaz siły Dudy

Antoni Macierewicz jak James Bond?

W innym wpisie historyk pożegnał ministra Antoniego Macierewicza grafiką przypominającą tę z… Jamesa Bonda.

Pożegnaliśmy się w MON z naszym Szefem ministrem Antonim Macierewiczem. To była ciężka praca o przywrócenie polskiej Armii siły, szacunku i wzorców! Dziękuję Panie Ministrze! Niech żyje Polska!

- napisał prof. Cenckiewicz.

ZOBACZ TEŻ: 'Duda stanął 'tam, gdzie stało ZOMO''. Na prawicy ogromne oburzenie po dymisji Macierewicza

„Oddaję się w ręce ministra Mariusza Błaszczaka”

W wyniku wtorkowej rekonstrukcji rządu, nowym ministrem obrony narodowej został Mariusz Błaszczak. Wcześniej był ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Prof. Sławomir Cenckiewicz zapewnił, że oddaje się do dyspozycji nowego szefa resortu obrony.

Szanowni proszę nie pytać mnie o moją przyszłość w Wojskowym Biurze Historycznym. Jestem pracownikiem MON-u i od nowego Szefa już teraz wszystko zależy. Wszyscy czekamy na Ministra Mariusza Błaszczaka! I gratulujemy nominacji! Dla chwały Polski!

- napisał historyk.

ZOBACZ TEŻ: To prawdziwe trzęsienie ziemi w rządzie. Oto nazwiska nowych ministrów

Więcej o: