Policyjne forum pyta: Za co podziękujecie odchodzącemu szefowi MSWiA? "Za odejście"

"Nie ma za co dziękować, zrobił maksymalny bajzel" - brzmi jeden z komentarz na facebookowym forum policyjnym. Autorzy strony zapytali, za co policjanci mogą podziękować odwołanemu szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi.

Po trwających tygodnie spekulacjach poznaliśmy zmiany w rządzie PiS. Najwięcej komentarzy - szczególnie na prawicy - wywołało odwołanie Antoniego Macierewicza. Na stanowisku szefa MON zastąpił go Mariusz Błaszczak. Jego zaś - jako ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Joachim Brudziński.  

Przy okazji zmiany kierownictwa MSWiA Internetowe Forum Policyjne zapytało swoich użytkowników o to, za co policjanci mogą podziękować odchodzącemu ministrowi. Najpopularniejsza odpowiedź? Krótka:  Za odejście.

W wielu komentarzach powtarzało się "podziękowanie" za odejście z MSWiA. Były też jednak inne. "Za mierniki odbytych służb - dzięki temu rozp***li system 12h służby; 
Za usunięcie wielu dobrych policjantów; Za modę na postępowania za byle co" - czytamy jednym z komentarzy. 

Inny komentujący na policyjnym forum pisze, że dziękuje ze "nominację inspektora Maja na stanowisko Komendanta Głównego Policji. Takiej szopki jak wtedy przed kamerami nie widziałem nigdy wcześniej. Te wielkie zdziwienie po co komendantowi głównemu policji jest łazienka, telewizor i kable do mikrofonu w sali narad".

Inni komentujący piszą wprost: "Nie ma za co dziękować, zrobił maksymalny bajzel w MSWiA, a teraz czeka to samo MON". "Zdecydowanie jeden z najgorszych ministrów MSWiA" - pisze inna osoba. 

Więcej o: