Któremu z polityków najbardziej ufają Polacy? Andrzej Duda nie jest już samodzielnym liderem

46,7 proc. poparcia, tyle głosów potrzeba, by zostać w Polsce liderem rankingu zaufania polityków. Z sondażu IBRiS dla Onet.pl wynika, że na podium obok Andrzeja Dudy znalazło się miejsce dla Mateusza Morawieckiego.

Andrzej Duda pozostaje liderem rankingu zaufania do polityków. W najnowszym sondażu IBRiS dla Onet.pl prezydent ma 46,7 proc. poparcia. Dokładnie taką samą ocenę ankietowanych otrzymał w styczniu nowy premier. 

Z badania jasno wynika, że Mateusz Morawiecki dostał spory kredyt zaufania, bo jest to wzrost o 18 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego badania.

Inaczej wygląda sprawa braku zaufania. Andrzejowi Dudzie nie ufa 39 proc. badanych, a Mateuszowi Morawieckiemu 28,9 proc. Polaków

Komu jeszcze ufają Polacy? Tu nie ma nowych nazwisk. Byłą premier Beatę Szydło wskazało jako godną zaufania 40,9 proc. pytanych. Kolejnym politykiem w tym zestawieniu jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z 34,4 proc., a także prezes PiS Jarosław Kaczyński z 34,2 proc.

Z sondaż wynika, że Szydło i Kaczyński odnotowali wzrost zaufania. Jest to odpowiednio 7 i 5 pkt proc.

Lider opozycji, Grzegorz Schetyna może liczyć na zaledwie 16,9 proc. ocen pozytywnych. Osób, które nie ufają przewodniczącemu PO jest zdecydowanie więcej, bo aż 56,2 proc. ocenia Schetynę negatywnie. 

Podobne negatywne oceny zdobyli - Zbigniew Ziobro z wynikiem 56,5 proc. oraz  Jarosław Kaczyński z wynikiem 55,7 proc. 

Politykiem, któremu Polacy ufają najmniej jest niezmiennie Antoni Macierewicz. Szefa MON negatywnie ocenia 67,2 proc. ankietowanych.

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Budapeszcie

Więcej o: