Macierewicz miał rozmawiać w Białym Domu z ważnym generałem. "To już nieaktualne"

Czy minister obrony będzie miał 17 stycznia okazję spotkać się z doradcą Donalda Trumpa? Zapowiadana przez urzędników Antoniego Macierewicza ważna rozmowa w USA się nie odbędzie - twierdzi były minister obrony Tomasz Siemoniak. MON zapewnia, że nic się nie zmieniło.

Antoni Macierewicz 17 stycznia ma jechać do USA. Jak podawały niektóre media powołując się na źródła w MON podczas wizyty ma rozmawiać z doradcą prezydenta do spraw bezpieczeństwa generałem Herbertem Raymondem McMasterem m.in. na temat wschodniej flanki NATO i odstraszania Rosji.

Czy wizyta dojdzie do skutku? Według Tomasza Siemoniaka, byłego ministra obrony, nie. Z pewnością nie będzie to 17 stycznia.  

Tyle szumu wokół "zaproszenia Macierewicza do Białego Domu", a podawana data 17 stycznia wg dziennikarskich waszyngtońskich źródeł już nieaktualna - napisał na Twitterze były szef MON.

Według niego "Amerykanie nie chcą, aby zaproszenie było wykorzystywane jako element rekonstrukcyjnych rozgrywek w PiS". 

MON już zareagowało na te informacje. "17 stycznia minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotka się z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbertem Raymondem McMasterem" - poinformowała PAP rzeczniczka ministerstwa płk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Antoni Macierewicz kolejny raz w USA

Minister Antoni Macierewicz był w Stanach Zjednoczonych we wrześniu ubiegłego roku. Spotkał się wtedy z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem. Rozmowy dotyczyły między innymi zwiększania obecności wojsk amerykańskich w Polsce oraz umowy dotyczącej dostaw systemu obrony powietrznej Patriot. Trwają rozmowy w tej sprawie z rządem USA.

Więcej o:
Komentarze (397)
Macierewicz nie porozmawia z doradcą Trumpa? "Amerykanie nie chcą"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 112 razy 108

  Antoni -Crème de la Kreml -będzie mógł za to spotkać się z dr Biniendą. Wiesiek przygotował parę puszek i wiadro do zademonstrowania kilku sztuczek. Według jego ostatnich wyliczeń, kiedy zalejemy wiadro wodą do pełna, to wiadro będzie ...pełne! Przypadek!?

 • chi-neng

  Oceniono 83 razy 81

  Ja mysle, ze on jezdzi do USA na spotkania z ex-expertem od smolenszczyzny, ktorego zrobil milionerem.
  :).
  Kwiecien sie zbliza milowymi krokami, a boski JK' i on sam, czyli szalony Antek, musza oglosic Polsce i swiatu, CALA PRAWDE O KATASTROFIE.

 • dyskootantka

  Oceniono 75 razy 71

  Najlepsze jest to, że najważniejsze dla państwa wiadomości podaje najpierw Radio Maryja. Żyjemy w państwie Rydzyka, przy okazji nazywanym Polską.

 • tcas

  Oceniono 73 razy 63

  Jedna afera z rosyjskimi agentami w Białym Domu, wystarczy amerykanom.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 55 razy 49

  Prócz błazna będzie może na wizycie jakiś linoskoczek albo ktoś przepiłuje kobietę na pół?

 • tia666

  Oceniono 49 razy 45

  Oj tam, spotka sie z big moherami, opowie o wybuchach smolenskich, zje obiad i wroci do Warszawy

 • kerry55

  Oceniono 46 razy 42

  Zabrać tej małpie brzytwę z łap i do klatki zagonić.

 • Sam Sliding

  Oceniono 39 razy 37

  Nikt przy zdrowych zmysłach się z nim nie spotka, tym bardziej sfotografuje.

 • pies_na_czarnych

  Oceniono 39 razy 35

  W Polsce nie ma juz dobrych psychiatrow? Musi do Stanow jechac?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX