Suski ma pierwszą dyplomatyczną misję za sobą. Z ambasadorem Niemiec porozmawiał o słoniu

Żołnierz do zadań specjalnych, jak się mówi o nowym szefie gabinetu politycznego premiera, ma już za sobą pierwszą dyplomatyczną misję. Marek Suski przez pół godziny rozmawiał z ambasadorem Niemiec.

Suski był gościem programu "Dobry wieczór Polsko" w Polsacie. W programie zdradził, że podczas spotkania z ambasadorem Niemiec blisko pół godziny rozmawiał na temat odszkodowania od Niemiec za straty wojenne. - Jaka jest jego odpowiedz? - pytał Suskiego autor programu Grzegorz Jankowski. - Odpowiedź była taka: "porozmawiajmy o tym słoniu, który może zatruć nasze relacje" - zdradził Suski. Jak dodał od niemieckiego dyplomaty usłyszał, że "sprawa reparacji, to jest słoń w naszych stosunkach".

- Oni są z tego powodu bardzo wściekli. Mieliśmy takie sygnały, mówiono nam, że Niemcy są bardzo wściekli z tego powodu, że Polacy, wracają do kwestii reparacji - mówił Suski. 

Marek Suski został szefem gabinetu politycznego 18 grudnia. Zastąpił na tym stanowisku Elżbietę Witek. Wcześniej przez wiele miesięcy zasiadał w komisji śledczej ds. afery Amber Gold.

Więcej o: