Poseł Nowoczesnej chciał wysłać życzenia na Boże Narodzenie. Przez wpadkę stał się obiektem żartów

Dopiero skończyły się święta Bożego Narodzenia, a w Nowoczesnej już Wielkanoc. Jeden z posłów partii, wysyłając dziennikarzom życzenia, pomylił świąteczne kartki.

W czwartek Radio Koszalin pochwaliło się na Twitterze nietypowymi o tej porze roku życzeniami. Od szefa zachodniopomorskiej Nowoczesnej Radosława Lubczyka otrzymali kartkę z życzeniami wielkanocnymi. „Polskie Radio Koszalin serdecznie dziękuje za życzenia Wielkanocne. Panie pośle, jest Pan pierwszy w tym roku :)” - napisali na Twitterze.

„Pasztet w Wigilię”

Niektórzy potraktowali pomyłkę Nowoczesnej jako pretekst do awantury. Pochodzący z Koszalina poseł PiS Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, napisał na Twitterze:

„Pasztet w Wigilię, „Sześciu Króli”, „Belzebub” a teraz szef zachodniopomorskiej Nowoczesnej życzy „radosnych Świąt Wielkanocnych”. To nie jest śmieszne, to są posłowie na Sejm Rzeczypospolitej”.

I otrzymał odpowiedź. Słowa posła partii rządzącej skomentował Radosław Lubczyk.

„Mnie ta pomyłka bawi i bez oporu się z niej śmieję. Nie bawi mnie natomiast zamykanie kolejnych oddziałów w szpitalach w całej Polsce. Życzyłbym nam wszystkim, aby Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera wylogował się z Twittera i przyjrzał się sytuacji szpitala w Gryfinie” - odciął się poseł Nowoczesnej.

„Odpowiedzialność spoczywa na mnie”

Głos w sprawie zabrała dyrektorka biura posła Lubczyka, Emilia Bury. Wysłała list do redakcji „Radia Koszaliln”, w którym wysłanie kartki nazwała „ludzkim błędem”. Zwróciła uwagę na hejt, jakiego z powodu kartki doświadczył poseł.

W związku z wysłaniem do Państwa kartki świątecznej na święta Wielkanocne liczę, że w żaden sposób to Państwa nie uraziło. Zamierzeniem było złożenie życzeń na święta Bożego Narodzenia, wyszło jednak inaczej. Zwykła ludzka pomyłka, opublikowanie przez Państwa kartki na stronie Radia Koszalin było w formie żartu i to jest zrozumiałe, jednak komentarze hejtujące osobę posła Radosława Lubczyka zabawne już nie są. (…) Odpowiedzialność za pomyłkę spoczywa na mnie jako osobie prowadzącej biuro. Mam nadzieję, że to rozwiewa wszystkie wątpliwości i kończy aferę kartkową

- czytamy w oświadczeniu dyrektorki biura poselskiego posła Radosława Lubczyka, Emilii Bury.

Współpraca PO i Nowoczesnej w Warszawie. Trzaskowski wspólnym kandydatem na prezydenta

Więcej o:
Komentarze (104)
Poseł Nowoczesnej wysłał kartkę wielkanocną do Radia Koszalin
Zaloguj się
 • curious

  Oceniono 19 razy 11

  A co jest śmiesznego/niestosownego w pasztecie na Wigilię? Czyżby Szachermacher nie wiedział, że już parę lat temu Kościół zniósł przymusowy post w ten dzień? Nie mówiąc już o tym, że nie wszyscy wierzą w Bożonarodzeniowe legendy o aniołach, pasterzach czy innych trzech królach.

 • pan.szklanka

  Oceniono 23 razy 11

  W ramach katolickiego miłosierdzia proponuję posła Nowoczesnej ukrzyżować.
  Do końca życia sobie popamięta.

 • antyruski

  Oceniono 14 razy 6

  Naczelnik trolli, Szefernaker, wymaga od posłów znajomości religijnego kalendarza liturgicznego i stosowania się do takiż praw zwyczajowych (pasztet w Wigilię)... To nie jest śmieszne, to są posłowie na Sejm Rzeczypospolitej!!!

 • extrafresh

  Oceniono 11 razy 5

  W tym czasie pijany komendant policji z nadania PiS pomyka pod Lidlem. Pewnie na poranną mszę.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 4 razy 4

  Skandalem jest, że poseł żrący za moją kasę wogóle jakiekolwiek kartki świąteczne wysyła. Jeśli go na to stać to znaczy, że trzeba mu zredukować wynagrodzenie...

 • pissklamie

  Oceniono 8 razy 4

  Niech PiSSdzielce od konstytucji się odp... a!!!!
  i jej nie łamią - na która zresztą przysiegali.
  A o kartkach za 2 dni nikt nie będzie pamiętał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX