Nieoficjalnie: jest data rekonstrukcji rządu. Kto do dymisji? Będą spore zmiany

Witold Waszczykowski, Jan Szyszko i Anna Streżyńska mają stracić swoje stanowiska. To nieoficjalne informacje reportera RMF FM w sprawie rekonstrukcji rządu PiS.

Do rekonstrukcji rządu PiS ma dojść w najbliższą środę. Niepewne są losy ministra Andrzeja Adamczyka - ustalił też reporter RMF FM.

Wymiany Witolda Waszczykowskiego, Jana Szyszki, Anny Streżyńskiej spodziewało się wielu komentatorów. Waszczykowski i Szyszko stali się "twarzami" rządu Beaty Szydło. Wielokrotnie spotykali się z krytyką. W rozmowach z przedstawicielami PiS nie pojawił się za to temat również często krytykowanego szefa MON, Antoniego Macierewicza. 

Waszczykowskiego ma zastąpić Krzysztof Szczerski - donosi RMF FM. To zgodne z wcześniejszymi przewidywaniami. Środowiskiem ma zająć się z kolei Piotr Woźny.

Rekonstrukcja rządu PiS

Temat rekonstrukcji rządu jest żywy od wielu tygodni. Szumne zapowiedzi skończyły się póki co wymianą premiera. Beatę Szydło zastąpił Mateusz Morawiecki. Nowy premier powołał rząd w niezmienionym kształcie, ale PiS zapowiedział, że z rekonstrukcji nie rezygnuje. W nowym roku mają nastąpić zmiany na stanowiskach ministrów. 

Jak wynika z badania Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN 59 proc badanych nie widzi w nowym rządzie Antoniego Macierewicza. Za tym, że powinien zostać na swoim stanowisku opowiedziało się 26 procent ankietowanych. Zdania na ten temat nie miało 15 procent badanych. Na dymisję Antoniego Macierewicza się jednak nie zanosi, mimo jego tarć z prezydentem Andrzejem Dudą i na przekór wcześniejszym przeciekom do mediów o możliwym odwołaniu szefa MON.

Przeczytaj też: nowa faza konfliktu Dudy z Macierewiczem. Tym razem poszło o samolot >>>

Więcej o:
Komentarze (339)
Rekonstrukcja rządu PiS. Szyszko i Waszczykowski do dymisji
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 49 razy 33

  zamiast wypierdzielić Świra Smoleńskiego to wyrzucą Streżyńską bo jako jedyna w tym zasranym rządzie odważyła się mieć własne zdanie i nie bała sie go ujawnić... Banda kompetencyjnych eunuchów dalej będzie bawiła się w rząd... Szykuje nam sie Bardzo Dobra Zmiana...

 • kataryniarski

  Oceniono 42 razy 28

  A co z ministrem ds. wojny... tzn ministrem ds. prowadzenia wojny hybrydowej... z Polską?

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 40 razy 26

  Szkoda pani Streżyńskiej - jedyna kompetentna w tym bagnie pisich eunuchów.

 • Marta Ba

  Oceniono 30 razy 24

  A co z psujami Macierewiczem i Radziwiłłem, z panoszącą się Kempą, niedorobionym Błaszczakiem, nieznającym się na kulturze Glińskim, chorągiewką Gowinem i paroma innymi dzielnymi psujami?

 • jaja-kaczora

  Oceniono 36 razy 24

  wiecej pisiorowych MORD i KANALLI do wymiany. Slowa morda i kanalia zapozyczylem z przebogatej skarbnicy jezykowej niejakiego Jarka K.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 29 razy 21

  a moze by tak tzw."ojca" Rydzyka zrobic MINISTREM FINANSOW? Mialby ulatwiony dostep do KORYTA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX