Nieoficjalnie: jest data rekonstrukcji rządu. Kto do dymisji? Będą spore zmiany

Witold Waszczykowski, Jan Szyszko i Anna Streżyńska mają stracić swoje stanowiska. To nieoficjalne informacje reportera RMF FM w sprawie rekonstrukcji rządu PiS.

Do rekonstrukcji rządu PiS ma dojść w najbliższą środę. Niepewne są losy ministra Andrzeja Adamczyka - ustalił też reporter RMF FM.

Wymiany Witolda Waszczykowskiego, Jana Szyszki, Anny Streżyńskiej spodziewało się wielu komentatorów. Waszczykowski i Szyszko stali się "twarzami" rządu Beaty Szydło. Wielokrotnie spotykali się z krytyką. W rozmowach z przedstawicielami PiS nie pojawił się za to temat również często krytykowanego szefa MON, Antoniego Macierewicza

Waszczykowskiego ma zastąpić Krzysztof Szczerski - donosi RMF FM. To zgodne z wcześniejszymi przewidywaniami. Środowiskiem ma zająć się z kolei Piotr Woźny.

Rekonstrukcja rządu PiS

Temat rekonstrukcji rządu jest żywy od wielu tygodni. Szumne zapowiedzi skończyły się póki co wymianą premiera. Beatę Szydło zastąpił Mateusz Morawiecki. Nowy premier powołał rząd w niezmienionym kształcie, ale PiS zapowiedział, że z rekonstrukcji nie rezygnuje. W nowym roku mają nastąpić zmiany na stanowiskach ministrów. 

Jak wynika z badania Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN 59 proc badanych nie widzi w nowym rządzie Antoniego Macierewicza. Za tym, że powinien zostać na swoim stanowisku opowiedziało się 26 procent ankietowanych. Zdania na ten temat nie miało 15 procent badanych. Na dymisję Antoniego Macierewicza się jednak nie zanosi, mimo jego tarć z prezydentem Andrzejem Dudą i na przekór wcześniejszym przeciekom do mediów o możliwym odwołaniu szefa MON.

Przeczytaj też: nowa faza konfliktu Dudy z Macierewiczem. Tym razem poszło o samolot >>>

Więcej o: