Radziwiłł pytany o spotkanie z rezydentami. "Może jutro". A jak nie będą chcieli? "E tam"

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł został zapytany o spotkanie z rezydentami. - Prawdopodobnie jutro - zapowiedział. Jest spokojny o to, że lekarze będą chcieli z nim rozmawiać. Twierdzi, że ma w tym "duże doświadczenie".

Konstanty Radziwiłł był gościem Bogdana Rymanowskiego na antenie TVN 24. Rozmowa zeszła na temat spotkania z lekarzami rezydentami. Minister zdrowia powiedział, że spotkanie może odbyć się jutro.

- Jeszcze nie umówiliśmy się na konkretną godzinę i miejsce, ale wczoraj rozmawiałem z panem Hałabuzem, przewodniczącym porozumienia rezydentów. Jesteśmy umówieni prawdopodobnie jutro - zapowiedział minister.

Lekarze zechcą rozmawiać z ministrem?

Bogdan Rymanowski miał jednak wątpliwości, czy lekarze będą skorzy do rozmowy z ministrem zdrowia. - A jak oni przyjdą i po pięciu minutach powiedzą "panie ministrze, nie mamy z panem o czym rozmawiać, chcemy rozmawiać z panem premierem Morawieckim", to co pan zrobi? - zapytał prowadzący.

- E tam, myślę, że tak nie będzie. Ja mam bardzo duże doświadczenie w spotkaniach z tymi rezydentami, ponieważ w październiku, kiedy był protest głodowy i później, wielokrotnie z nimi się spotykałem - zapewniał Radziwiłł. - Znamy się dobrze i te rozmowy odbywają się w kulturalnej, dobrej atmosferze. Jestem optymistą - dodał.

Protest polityczny?

Prowadzący zapytał też o sugestie ministra, że protest lekarzy miał podłoże polityczne. - To jest akcja polityczna? - zapytał.

- Wszystko, co odbywa się w przestrzeni publicznej, w co zaangażowani są politycy staje się polityczne. To, że mnie pan tu zaprosił, to też świadczy o tym, że jest to polityka. Jestem ministrem w rządzie. Polityka to zatroskanie o dobro wspólne - twierdził Konstanty Radziwiłł.

"Dłuższa praca jest wpisana w zawód lekarza"

Podczas rozmowy na temat problemów lekarzy rezydentów, poruszono też temat przepracowania. - Dłuższa praca jest wpisana w zawód lekarza - stwierdził minister zdrowia. - Dobrej medycyny i doświadczenia w tym zawodzie nie da się zdobyć od 8 do 15. Wiedzą to wszyscy starsi lekarze - zapewniał.

Więcej o:
Komentarze (56)
Konstanty Radziwiłł i spotkanie z rezydentami. "Może jutro"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 21 razy 21

  E-tam to nowy system rejestracji pacjentów? Przewidywana wizyta u specjalisty: "Może jutro".

 • tilow3

  Oceniono 18 razy 18

  Poraża nie arogancja tej władzy. Wiem, wiem! każdy pisowiec wszystko wie lepiej. Lekarze to przecież "klika, banda nierobów, którzy powinni wyjechać, bo nie sprzyjają najlepszej władzy na świecie, to złodzieje z układu sb-cko mafijnego, wystarczy im zajrzeć do garaży albo zobaczyć, gdzie spędzają wakacje". Pisowca do innych poglądów nie da się przekonać, a Radziwiłł to pisowiec, więc swoje wie! Lekarz, sędzia, każdy wróg klasowy obecnej władzy, to pijak i złodziej, "bo każdy pijak to złodziej!".

 • zigzaur

  Oceniono 17 razy 17

  Radziwiłł to by chciałł, żeby to Jerzy Owsiak płaciłł lekarzom pensje. Owsiak i tak wyręcza ministerstwo w zakupach dla szpitali.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 17 razy 17

  Niech się lepiej z nimi spotka bo wygląda na pacjenta mało stabilnego

 • milarama

  Oceniono 14 razy 14

  Ależ ten gość to nadęty bufon.
  Suwerenie nie choruj, bo zdradzisz PiS.

 • chi-neng

  Oceniono 13 razy 13

  Dlaczego jest tak w dalszym ciagu, ze rod Radziwillow jest podzielony na przyzwoitych (takich zna faktycznie osobiscie) i lajdakow zdradzieckich, dzialajacych na niekorzysc narodu?

 • mmeydey

  Oceniono 13 razy 13

  pogarda tu pogarda tam, odprawa tu posadka tam tak wygląda Polska po powstaniu z kolan..

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 12 razy 12

  "Dłuższa praca jest wpisana w zawód lekarza". Z tego co mi wiadomo to dłuższa praca jest wpisana w zawód lekarza jak podpiszę opt-out. A ja uważam, że dłuższa praca jest wpisana w każdy zawód a kto myśli inaczej ten jest w błędzie. Dlaczego ludzie w "fabryce" pracują tylko 8 godzin. Mogli by na przykład pracować 16h na dobę? Dać im 3 przerwy po 15 minut na 16h i będą jak malowani gotowi do pracy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX