Posłowie: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jerzy Meysztowicz, Witold Zembaczyński oraz szef dolnośląskich struktur Nowoczesnej Tadeusz Grabarek - to nowi zastępcy Katarzyny Lubnauer.
Poseł Adam Szłapka nadal będzie sekretarzem generalnym Nowoczesnej, a Mirosław Pampuch skarbnikiem.
Zarząd Nowoczesnej zebrał się we wtorek w Warszawie. O wyborze wiceszefów partii poinformowała na briefingu przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
ZOBACZ TEŻ: Awantura w Nowoczesnej. Kamila Gasiuk-Pihowicz ma obiecane stanowisko, ale posłowie jej nie chcą
- Myślę, że to prezydium zarządu będzie pracowało z dużą energią, żeby wyprowadzić Nowoczesną na szerokie wody - powiedziała Lubnauer.
Dotychczasowym szef Nowoczesnej Ryszard Petru nie znalazł się w gronie zastępców nowej szefowej. Pozostanie natomiast w wybranym w połowie grudnia 15-osobowym zarządzie partii.
Lubnauer, zapytana o rolę Petru, odpowiedziała krótko: - Jest członkiem zarządu partii i w dalszym ciągu będzie tę funkcję pełnił.
Petru ma pracować nad programem gospodarczym Nowoczesnej. - Zadeklarował chęć tworzenia programu konkurencyjnego, a właściwie pokazania, jakie elementy programu premiera Morawieckiego są dość fantazyjne i bardziej nierealne niż realne. Myślę, że się temu poświęci - powiedziała szefowa Nowoczesnej.
To niejedyne decyzje podjęte we wtorek przez najwyższe władze partii. Zarząd przyjął też kilka uchwał, w tym upoważniającą do prowadzenia dalszych rozmów na temat współpracy z partiami opozycyjnymi w Sejmie - Platformą Obywatelską i PSL.
ZOBACZ TEŻ: Petru nie wyszedł na pierwsze przemówienie nowej szefowej. "To dla niego trudna chwila"
Trwa ważna konferencja Nowoczesnej. Petru zwrócił na siebie uwagę. Duży nietakt
Pod koniec listopada Katarzyna Lubnauer pokonała Ryszarda Petru w wyborach przewodniczącego Nowoczesnej. Od tamtej pory między obecną szefową partii a byłym przewodniczącym dochodziło kilkakrotnie do wymiany złośliwości za pośrednictwem mediów.