Katarzyna Lubnauer mebluje Nowoczesną. Są nowe nazwiska. Ryszard Petru poza prezydium

Katarzyna Lubnauer, która od nieco ponad miesiąca stoi na czele Nowoczesnej, ma nowych zastępców. W tym gronie nie znalazł się dotychczasowy lider, założyciel i twarz ugrupowania Ryszard Petru.

Posłowie: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jerzy Meysztowicz, Witold Zembaczyński oraz szef dolnośląskich struktur Nowoczesnej Tadeusz Grabarek - to nowi zastępcy Katarzyny Lubnauer.

Poseł Adam Szłapka nadal będzie sekretarzem generalnym Nowoczesnej, a Mirosław Pampuch skarbnikiem.

Zarząd Nowoczesnej zebrał się we wtorek w Warszawie. O wyborze wiceszefów partii poinformowała na briefingu przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

ZOBACZ TEŻ: Awantura w Nowoczesnej. Kamila Gasiuk-Pihowicz ma obiecane stanowisko, ale posłowie jej nie chcą

Petru poza prezydium Nowoczesnej

- Myślę, że to prezydium zarządu będzie pracowało z dużą energią, żeby wyprowadzić Nowoczesną na szerokie wody - powiedziała Lubnauer.

Dotychczasowym szef Nowoczesnej Ryszard Petru nie znalazł się w gronie zastępców nowej szefowej. Pozostanie natomiast w wybranym w połowie grudnia 15-osobowym zarządzie partii. 

Lubnauer, zapytana o rolę Petru, odpowiedziała krótko: - Jest członkiem zarządu partii i w dalszym ciągu będzie tę funkcję pełnił.

Petru ma pracować nad programem gospodarczym Nowoczesnej. - Zadeklarował chęć tworzenia programu konkurencyjnego, a właściwie pokazania, jakie elementy programu premiera Morawieckiego są dość fantazyjne i bardziej nierealne niż realne. Myślę, że się temu poświęci - powiedziała szefowa Nowoczesnej.

Będą rozmowy Nowoczesnej z PO i PSL

To niejedyne decyzje podjęte we wtorek przez najwyższe władze partii. Zarząd przyjął też kilka uchwał, w tym upoważniającą do prowadzenia dalszych rozmów na temat współpracy z partiami opozycyjnymi w Sejmie - Platformą Obywatelską i PSL.

ZOBACZ TEŻ: Petru nie wyszedł na pierwsze przemówienie nowej szefowej. "To dla niego trudna chwila"

Trwa ważna konferencja Nowoczesnej. Petru zwrócił na siebie uwagę. Duży nietakt

Pod koniec listopada Katarzyna Lubnauer pokonała Ryszarda Petru w wyborach przewodniczącego Nowoczesnej. Od tamtej pory między obecną szefową partii a byłym przewodniczącym dochodziło kilkakrotnie do wymiany złośliwości za pośrednictwem mediów. 

Współpraca PO i Nowoczesnej w Warszawie. Trzaskowski wspólnym kandydatem na prezydenta

Więcej o:
Komentarze (122)
Katarzyna Lubnauer: zmiany w zarządzie Nowoczesnej. Petru poza prezydium
Zaloguj się
 • sil.m

  Oceniono 10 razy 4

  Opozycja : nie musi dużo robić tylko roztropnie i z rozwagą postępować, dążyć do integracji i zgody, rozsądnie krytykować wpadki i afery nieudaczników z PIS,– opracować porządny i realny program gospodarczy promujący rozwój naukowo-techniczny z miejscem dla OBYWATELA a czas zrobi swoje. Dokonania tej władzy to każdy widzi – oprócz ślepców z pis-u
  Demokracja to spór i kompromisy a nie dyktat i tyrania większości parlamentarnej, hipokryzja i szumnie powoływanie się na suwerena. Opozycja jest na początku konsolidacji, kreowania kandydatów do władz samorządowych. Negocjacje są trudne a kompromis możliwy do osiągnięcia. Proszę nie mącić w szeregach opozycji, dzielić ją - niech się docierają by wspólnie osiągnąć cel dobry dla ogółu.
  Siła partii opozycyjnych zależy nie od tego, jak się ułożą z Pis i fałszywym PAD-em, tylko jak się ułożą ze społeczeństwem. Muszą rozpoznać ustawki pisich pijarowców by ogrywać opozycję, robić suwerena w bambuko i akceptować dojenie Polski przez Misiewiczów, Sadurskie czy Tośka w .komisji PKBWL. Zaproponować należy Polskę bez strachu, agresji, nienawiści i kłamstwa z gwarancję takich ideałów jak tolerancja, wolność, swoboda obyczajowa, poszanowanie przyrody itp. Zjednoczona opozycja winna społeczeństwu przedstawić spójny i pozytywny plan rozwoju kraju, kierunkowe przedsięwzięcia - wyraźnie i zrozumiale je opisać z załącznikiem o depisacji. Nie może być grubej kreski. Depisację należy przeprowadzić od góry do samego dna –a ukradzione Polsce i Polakom dobra ściągnąć przez komorników do skarbu państwa a przekrętaczom zaaplikować program „ przewiewna cela+”, pozbawienie praw publicznych na 10lat i zakaz pracy w przedsiębiorstwach państwowych i samorządowych. Dalsze łamanie konstytucji, praw obywateli może doprowadzić do sytuacji bez kontroli gdzie wyroki nie będą wydawane w salach sądowych lecz na ulicy –znamy przykłady z historii jak włosy spadały razem z głowami. A trolle – pisie kundle silni w stadzie, za mądrzy nie są ale cwane, czujki wskazują stronę na kogo i jak pluć jadem, obrzucać inwektywami i szczekać z nienawiści. To patologia – damscy bokserzy od Odry po Bug za 1,5zł ich działalność- aż nadto widoczna.

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 7 razy 3

  Ten "plan Petru" bedzie ukladac grupa wynajetych specjalistow od ekonomii, bo Rysiek to moze co najwyzej przed kamera wystapic, choc i to nie zawsze mu wychodzi. Byc moze za pare lat nabierze sprytu i doswiadczenia, ale jak na razie warto go usunac w cien. Niech chlopak sie uczy polityki i ekonomii.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 7 razy 3

  teddy_boy nie zaszczekaj się tu na śmierć, szanuj żółć bo ci nie starczy do końca roku i poradź to samo kolegom nino.rota, vidi12 i sobczakowi - miłośnikowi fekaliów.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 25 razy 3

  No to Rychu leć bukować bilety do Lizbony. Karnawał czas zacząć.

 • haen2010

  Oceniono 2 razy 2

  Podobno Rysiu nie ufa swojej Kasi.

  Zaufanie do takich damulek to jakiś cholerny oksymoron. Był głupio ufny jak kiedyś Palikot promujący takie babskie kreatury jak Nowicka czy pewna transwestytka. Też tamtego wykończyły. Nie wiem, czemu nie wyciągnął z tego wniosków. Błąd jak zbrodnia - Za Talleyrandem.

  Odzyskał nieco szacunku, bo podjął walkę z prymitywnymi i świniowatymi babsztylami. Urządziły go tak wyłącznie z powodów obyczajowych, gdzie zazdrość i kapowanie odegrały niebagatelną rolę. Tylko naiwni myślą, że Madera to przypadek. Co nie umniejsza jego romansowej głupoty.

  Tyle, że love story to sprawa która wielu dopada będących w kiepskich związkach. Te zasmarkane sufrażystki zrobiły z tego aferę prawie kryminalną, Jakby same cnoty były.

 • heliheli

  Oceniono 8 razy 2

  swetru to zem nie bardzo lubil , ale widze ze ten lubinauer to jeszcze bardziej msciwa biurwa jest

 • antoszek22

  Oceniono 10 razy 2

  A tymczasem w podkomisji do spraw znalezienia jakiegoś wybuchu w Smoleńsku Nowaczyk zwany dla jaj profesorem odkrył na taśmach których nie ma ze taśma w tutce pracowała w pętli i zaraz po tym jak piloci zgodnie krzyknęli, o panienka lekkich obyczajów, rozpoczeło się nagranie poprzedniego lotu a co komisja Milera skrzętnie ukryła przed jego ekipą amatorów bajkopisarzy co nie było trudne bo Polska nie prowadzi żadnego śledztwa i nie ma żadnych materiałów w tym polskiej czarnej skrzynki którą badano w Polsce i sporządzono 5 róznej jakości nagrań
  Potem zaczął się rozwodzić nad jakością nagrań i podzielił je na HiFi i zwykłe dzieki czemu znowu jesteśmy jeszcze bliżej prawdy.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 10 razy 2

  To Petru stworzyl tę partię.
  Ale rewolucja zżera...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX