Komentarze (189)
Zbigniew Ziobro: sprawa drukarza z Łodzi do TK
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • nicpon007

  Oceniono 11 razy 7

  Ziobro... jak nic kręcą go geje :)

 • oczy_argusa

  Oceniono 15 razy 7

  Czekam na moement kiedy ktoś zatrzaśnie ministrowi Zero lub jego żonie drzwi sklepu przed nosem i powie, że jest wolność sumienia i wolność gospodarcza i maja wy3.14erdalać.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 8 razy 6

  Ciepła klucho prezesa - do Trybunału możesz też zanieść przepis na pierogi swojej starej i twojej teściowej - niech ci rozpatrzą, które będą smaczniejsze.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 12 razy 6

  Marzy im się getto ławkowe, segregacja w knajpach, na początek zwyczajne mordobicia a potem już ustawy zakazujące spółkowania z nieprawomyślnymi...

  Wykazują taką samą obsesję plodzenia jak ci od Lebensborn, o przeciwnikach mówią z taką samą nienawiścią, tak samo straszą przed chorobami.. gdzieś mają to, że w Polsce rozjezdza się rocznie wiecej ludzi niż w zamachach w całej Europie

 • hunter4

  Oceniono 8 razy 6

  przeceiez w polsce nie ma tk, jest tylko klku pis kolesi

 • tojasz

  Oceniono 8 razy 6

  Mam propozycję dla Polaków Gorszego Sortu,prowadzących działalność gospodarczą.Jeśli jakiś pisokatolibski oszołom będzie chciał skorzystać z Naszych usług,odmówmy mu.

 • Franz Maurer

  Oceniono 8 razy 6

  I to jest rzeczywiście sprawa dla ministra, z pewnością nie ma ważniejszych spraw w tym kraju. Czas się wyprowadzać póki jeszcze granice otwarte.

 • kniazwitold

  Oceniono 12 razy 6

  Przecież zero to pedzio - jak kaczynski, maciarewicz, misiewicz, rydzyk, płaszczak - powinni popierać swoich a nie ukrywać się ze zboczeniem.

 • zmichalg1

  Oceniono 7 razy 5

  Oto narodowo-katolicka głupota w pełnej okazałości!
  Przepis kodeksu cywilnego nakazujący wywiązywać się ze składanych ofert, który to przepis pan Ziobro chce zakwestionować, ma GIGANTYCZNE zastosowanie.
  Właśnie w oparciu o ten przepis supermarketom nie wolno umieszczać innej ceny produktu na półce, a innej w systemie informatycznym w kasie.
  Jeśli zaoferowałeś produkt/usługę w określonej cenie, musisz się z tej oferty wywiązać.
  Koniec i kropka.
  Jeśli przepis ten uchylimy, to supermarkety będą mogły bezkarnie np. oferować różne ceny różnym klientom.
  A co? Nie wolno? Nie mamy wolności zawierania umów?
  Powyższe działanie pana Ziobry pokazuje jak w celu realizowania homofobicznych uprzedzeń można rozwalać rozwalać budowany latami porządek prawny.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 5

  Przykład z Pomidorową, to jest z Ogórkową nie jest adekwatny.
  Ją wypraszano ze sklepów, a tych z LGTB &...?(podobnie aktualnie skrót jest dłuższy) do firmy poligraficznej wpuszczono, odmówiono wykonania tylko konkretnej usługi.
  Gdyby Ogórkowej odówiono sprzedaży wydekoltowanej minisukienki albo stringów, bo przecież jest katoliczką, to byłoby å propos. Dla pani mamy tylko habit ew. włosienicę i wełniane reformy.

 • loneman

  Oceniono 7 razy 5

  Typowy moher obludny i klamca, nie dziwne u nich co robia i mowia widzac jak rozwalaja panstwo i stawiaja wszystko na glowie:/
  Ciekawe czy mozna nie placic podatkow i zabronic dojenia budzetu na poczet nienasyconych potrzeb kk? Moja "wolnosc sumienia" karze mi tez uwazac tego pana za niespelna rozumu i 0 a nie ministra czy prawnika...

 • praskiso

  Oceniono 7 razy 5

  No panie Ziobro, gdyby ktoś odmówił drukowania pisowskich ulotek to byłaby inna rozmowa ?

 • wgrego

  Oceniono 11 razy 5

  myślałem, że chodzi o kornika drukarza, a tu taki zonk.

 • loneman

  Oceniono 4 razy 4

  Powazniej mowiac i rzeczowo - w gacie mozna sobie wsadzic swoje zdanie jesli wykonuje sie prace zlecona a tresc obrabiana w czymkolwiek jest zgodna z naszym prawem.
  Jakos plakaty antyaborcyjne sa drukowane tez w katolickich drukarniach i nikt nie pisnie slowka na ilosc obscenicznej makabry i klamstwa zawartych w tych agitkach:/

 • munaciello

  Oceniono 8 razy 4

  Ziobro?!
  Ty wiesz co!
  Artykuł 32 ust. 2 Konstytucji!
  "Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny".
  Z jakiejkolwiek przyczyny!!!

 • antrop

  Oceniono 6 razy 4

  Musiałem przeczytać cały tekst żeby się utwierdzić że Ziobro do zwykła świnia nie zaś minister sprawiedliwości. Myślałem o czym innym. GW staranniej redaguj tytuły.

 • prinsik

  Oceniono 6 razy 4

  A co na to milosniczka kotow prezesowa Balbina.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 8 razy 4

  Pirania atakuje a trybunału już nie ma. Jest volfganowa jako zero.

 • jottsp

  Oceniono 6 razy 4

  wyrok po mysli prok. Ziobro to tyle samo co wprowadzenie klauzuli sumienia dla aptekarzy, rehabilitantow i pielegniarek. Ale tez i dla kazdego innego zawodu bo niby czemu kucharz albo kierowaca taxi ma miec mniej prawa niz drukarz. Czyli aptekarz nie obsluzy zwolennika opozycji ale jak aptekarzowi nie sprzedadza benzyny tez bedzie to zgodne z prawem i niech leci z kanistrem - ciekawy system ale juz kiedys bylo podobnie chyba we Francji gdzie argumentowano ze nikt nie ma prawa powstrzymac obywatela przed robienien tego czego mu nie zabrania konstytucja

 • panbies

  Oceniono 6 razy 4

  Czyżby Ziobro kręci po cichu z drukarzem?

 • KAMF 80

  Oceniono 6 razy 4

  Corkage jak syn czy córka tego ministra wyrośnie na les czy geja, to go zniszczy.

 • 41janina

  Oceniono 6 razy 4

  Tak przy okazji- kornik drukarz tez jest niewinny.

 • oczy_argusa

  Oceniono 12 razy 4

  kiedyś mówiono o "falandyzacji" prawa, teraz można chyba m ówić w wyzerowaniu prawa...

 • geminix

  Oceniono 10 razy 4

  Rozumiem, że skoro ja uważam, że reglamentacja dostępu obywateli do broni palnej też jest pochodną prawa totalitarnego to mogę się do niego po prostu nie stosować i mieć w domu Glocka albo strzelbę bez pozwolenia i pan zero, ekhm pardą, ziobro mnie "wybroni" jakby co?

 • wilenski11

  Oceniono 3 razy 3

  pisowskie bydło robi wszystko żeby jak najbardziej podzielić i skłócić Polaków

 • max.111

  Oceniono 3 razy 3

  Już niedługo lekarz zanim nas zbada i podejmie jakiekolwiek leczenie zapyta o poglądy. Witamy w PiSowskim państwie...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 3

  Zaczęło się od konowałów i pigularzy.
  Skoro mamy równość....
  Jak wszyscy, to wszyscy, babcia też.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 4 razy 2

  Specialite de la maison Ziobry, to odgrzewane kotlety.
  "Pan" od mielonych z burakami.

 • ukos

  Oceniono 8 razy 2

  Mam nadzieję, że Trybunał w Strasburgu za takie przyzwolenie na dyskryminację ideologiczną będzie rypał maksymalne, wielusettysięczne albo milionowe odszkodowania.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 4 razy 2

  Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!

  Ziobro czerpie przykład z najlepszych źródeł.

 • dar61

  Oceniono 8 razy 2

  Państwo religianckie ante portas.

  '...rozwija swoją myśl Z. w rozmowie z...'
  Z tą myślą to przesada. Może to ... misja?

  ***
  Zamiana octu w wino:
  '...uznał go winnym...' [RUSYCYZM]
  >>> uznał go ZA WINNEGO

 • kann2

  Oceniono 6 razy 2

  Ogólne zasady zamieszczania reklam w portalu Gazeta.pl

  1.Agora może bez ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności z tego tytułu:
  a) odmówić zamieszczenia lub wstrzymać zamieszczenie reklamy, albo żądać dokonania zmian, jeżeli:
  - treść lub forma reklamy są sprzeczne z prawem, dobrymi obyczajami, linią programową portalu lub charakterem publikacji lub innymi normami wiążącymi Agorę
  - osoba trzecia, właściwy organ lub instytucja powołana do czuwania nad przestrzeganiem przepisów prawa lub innych norm zgłosiły zastrzeżenia dotyczące Państwa reklam.

 • bosman64

  Oceniono 7 razy 1

  Ten drukarz to jakiś ogranicznik umysłowy. Prowadząc firme usługową nie odmawia się bo " nie drukuje dla zboczeńców" tylko wystawia się absurdalną cenowo ofertę i "klienci" sami rezygnują. Jak jest głupi to teraz niech biega po sądach.

 • Yehud Singer

  Oceniono 4 razy 0

  Zastanawiam się, czy nie otworzyć sklepu internetowego z ubraniami marek Thor Steinar, Erik & Sons itp, jaką ofertę na reklamy ma dla mnie Agora?

 • student_zebrak

  Oceniono 5 razy -1

  powiedzcie to cukiernikowi, ktory odmowil upieczenia tortu na przyjecie "slubne" pary mesko-meskiej. Wraz z rewolucja homo, celebransi slubni nie beda mogli odmowic parze jednowymiarowej. Jedynie ksieza, popi, rebe.
  Jedyna droga to poprowadzic impreze tak zle, zeby slawa rozeszla sie po okolicy. Jednoczesnie same pochwaly od par dwuwartosciowych.

 • aria-pura

  Oceniono 3 razy -3

  Z bólem serca muszę się zgodzić z Ziobrem. Skoro lekarze mają zapisane w przepisach sumnienie, to przysługuje ono wszystkim innym zawodom, bo w przeciwnym razie naruszamy fundamentalną w państwach cywilizowanych zasadę równości obywateli wobec prawa. Co więcej, biznes drukarza jest prywatny, a lekarz bierze w tej czy innej formie pieniądze publiczne, ponieważ nawet dla NZOZ-ów kontrakt z NFZ jest fundamentem i warunkiem sine qua non istnienia. Jeszcze istotniejsze jest to, że sumnienie drukarza co najwyżej skomplikuje komuś plany, a sumnienie lekarza prędzej czy później będzie kosztować czyjeś życie. Ergo, albo sumnienie dla wszystkich, albo dla nikogo.

 • bro2001

  Oceniono 14 razy -4

  Niedawno uslyszalem zdanie: Platforma przejechala sie na ostrym skrecie w lewo dla przejeca elektoratu Palikota.
  To chyba cala tajemnica wygranej PiS-u.
  Wszystko co robi PiS i Ziobro napawa wstretem, zwlaszcza jak to robi.
  Ale w kilku sprawach wlasnie PiS i Ziobro maja racje.
  Jedna z tych spraw jest wlasnie ta.
  Wyrok skazujacy drukarza za odmowe druku plakatow, z ktorych trescia sie nie zgadza to czysty dyktat ideologiczny. Gdyby cos takiego przydarzylo sie lewicujacemu drukarzowi odmawiajacemu druku plakatow religijnych ten sam sad najpewniej orzeklby, ze to jego prawo wolnosci gospodarczej i nic komu do tego jak on dba o swoje interesy.
  Szkoda, ze TK zostal skazony niekonstucyjnoscia powolania go.
  Bylo tam przeciez grono ludzi madrych, ktorzy niekoniecznie orzekaliby zgodnie z oczekiwaniem krzykliwych lewiowo-liberalnych srodowisk.
  A tak, wyrok tego TK mozna juz przed jego ogloszeniem wyrzucic do kosza niezaleznie jaki bedzie, choc jaki bedzie wiadomo.

  A teraz lewicowo-liberalna nagonko na moj post: Huzie na juzia...

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 9 razy -5

  Ten przepis powinien być zniesiony w 1989 roku. To przedsiębiorca powinien decydować czy i z kim chce robić interesy. To jego firma, jego odpowiedzialność i ewentualnie jego strata.
  Jeżeli ktoś otworzy restaurację to powinien mieć pełne prawo do decydowania, czy wpuszcza małe dzieci, czy wpuszcza ludzi w dresach, czy wpuszcza ogromne cygańskie rodziny i czy wpuszcza panów w koszulkach Polski Walczącej.
  Czemu? Z kilku powodów. Po pierwsze, to jest jego firma i on rządzi. Po drugie może mieć uzasadnione powody, żeby kogoś nie obsługiwać - np. dlatego, że panowie w dresach już 2 razy mu zrobili rozróbę w lokalu, więc trzeci raz nie chce ryzykować. Albo dlatego, że zdarzyło mu się, że dziecko krzykiem wypłoszyło innych klientów, albo też biegało po sali i doznało jakiegoś urazu. Może być też tak, że ktoś (np. drukarz) ma dobrego stałego klienta (np. organizację homoseksualistów) i obawia się, że jeżeli przyjmie zlecenie na wydruk np. gazetek dla organizacji prawicowo-nacjonalistycznej, to jego homoklient źle to odbierze i zrezygnuje z jego usług.

 • laborantkolaborant

  Oceniono 9 razy -5

  poza tym zakladam sie juz dzisiaj, ze drukarz, ktory odmowi wydrukowania katechizmu z miejsca zostanie wielkim czerskim hiroł na miare biedronia co najmniej

 • laborantkolaborant

  Oceniono 12 razy -6

  Drodzy nerwowi czerscy,
  zwracam uwagę, że
  drukarz nie powiedzial "pana nie obslugujemy".
  prawidłowa sytuacja jest taka, jak już ipsałem: wchodzicie do restauracji wegetariańskiej i zamawiacie krwisty stek, a kelner na to "nie zrealizujemy panskiego zamowienia, bo nam na to nie pozwalaja nasze przekonania".
  i to wg was bylby powod do zaskarzania i włóczenia po sądach?

 • val_drakul

  Oceniono 10 razy -6

  Co na to za przeproszeniem timmerm-cos tam dalej??

 • pazdziernik1917

  Oceniono 18 razy -6

  Skandalem jest dyskryminacja normalnych ludzi, którzy nie podziwiają zboczonej "arystokracji".

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 11 razy -7

  >Ziobro odgrzewa konflikt wokół gejowskich ulotek.

  Narzucanie zdrowym ludziom obowiązku szerzenia homoseksualizmu to paranoja.
  Nie każdy chce babrać się w g.wnie.

 • Karl Kopferkingl

  Oceniono 13 razy -7

  O co wam chodzi? Wolność to jednak ważna sprawa i skoro koleś nie che to nie musi. Tak samo agora nie musi drukować pisich plakatów, albo pamiętników powiatowego działacza onr tylko dlatego, że "przyszedł klient ze zleceniem".

 • lubat

  Oceniono 20 razy -8

  Muszę dokonać gwałtu na swoim sumieniu i bronić decyzji drukarza i pana Zbyszka. Zboczonemu towarzystwu z LGBT nie chodziło bynajmniej o to, że nie mogli wydrukować swoich materiałów, tylko o złamanie konkretnego człowieka, który nie podziela ich zboczeń.
  Czy drukarnia Agory przyjęła by zamówienie na wydrukowanie materiałów komisji Maciarewicza o "zamordowaniu" L. Kaczyńskiego przez Tuska i Michnika?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX