Mariusz Błaszczak: w Polsce skończył się komunizm. Minister ogłosił nową datę

Stosunek PiS do historii bywa specyficzny. Teraz minister Mariusz Błaszczak ogłosił nową datę końca komunizmu w Polsce.

Jeśli myślicie, że komunizm w Polsce dawno się skończył, to byliście w błędzie. Jego koniec nastąpił dopiero tydzień temu. Tak przynajmniej uważa szef MSWiA, Mariusz Błaszczak.

- Tydzień temu w Polsce skończył się komunizm - ogłosił w porannym wywiadzie dla Polskiego Radia minister Mariusz Błaszczak. Czemu akurat taka data? Minister uzasadniał, że "tydzień temu prezydent Duda podpisał ustawy" (o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa). - Wymiar sprawiedliwości wyszedł z komunizmu de facto bez zmian - stwierdził Błaszczak. 

Dodał, że zainteresowanie Komisji Europejskiej Polską jest "przypuszczeniem ataku".

Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski słynny artykuł 7, zwany też "opcją atomową". Dowiedz się więcej na ten temat >>>

Więcej o:
Komentarze (360)
Mariusz Błaszczak: w Polsce skończył się komunizm
Zaloguj się
 • transformator2014

  Oceniono 81 razy 75

  Komunizm może i się skończył, ale za to zaczął partyjny (czyt. pisowski) bolszewizm!

 • g.lesio

  Oceniono 78 razy 68

  Jeszcze kilka lat temu nie uwierzyłbym, że w Polsce może znów zawitać komuna w dodatku połączona z fundamentalizmem religijnym. Wyglądało przecież, ze Polacy zadomowili się w nowoczesnej Europie. Nastąpił radykalny wzrost poziomu życia Polaków co było widać gołym okiem oglądając ulice i wygląd przechodniów a jednocześnie kościoły zaczęły mocno świecić pustkami. Oczywiście, jak w każdym państwie spora grupa nierobów, alkoholików i nieudaczników życiowych na to się nie załapała bo i w najbogatszych krajach są slumsy. I nagle to wszystko szlak trafił. Wystarczył śmiertelny wypadek polityka z kilkuprocentowym poparciem, którego na siłę brat zrobił prezydentem i nagle wszystko się odwróciło. Cyniczna gra na tej śmierci oraz gra na najniższych instynktach i pazerności mniej inteligentnych wyborców w połączeniu z wręcz chamskimi kłamstwami i poparciem dramatycznie tracącego na znaczeniu jak zresztą się to dzieje w całej Europie Kościoła doprowadziła do tego, że nagle odlatujemy poza normalność, do której próbowano nas lepiej lub gorzej prowadzić przez te wszystkie lata po upadku komunizmu (oczywiście z wyjątkiem dwuletniego epizodu, gdy rządził PiS). Niestety wygląda na to, że kiedy ludzie wreszcie zrozumieją jak zrobiono ich w balona może już być za póżno bo kierujemy się jako kraj po równi pochyłej w kierunku Grecji.
  Pan Błaszczak właśnie oficjalnie to potwierdził.

 • ziggybum

  Oceniono 68 razy 60

  Przez pierwsze 2 lata to był zwykły komunizm, teraz zaczął się kaczyzm.

 • fakiba

  Oceniono 51 razy 41

  Panie Błaszczak komunizm w Polsce jeszcze nigdy nie miał się lepiej jak po rządami PiS

 • hamsterx

  Oceniono 45 razy 39

  aby to uczcić zmieńcie nazwisko posłowi Piotrowiczowi ,
  bo się tak samo nazywa jak komunistyczny prokurator oskarżający
  opozycjonistów z czasów komuny

 • evergreen111

  Oceniono 49 razy 37

  I kto to mówi? Jeden z pisowskich neokomuchów wprowadzających w Polsce bolszewizm... CÓŻ ZA BEZCZELNY Z PANA FACET, TOWARZYSZU PŁASZCZAK!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX