"Ciepłych i rodzinnych świąt" życzy w spocie Nowoczesna. Ale zaraz, zaraz... kogoś tu chyba brakuje

"Ciepłych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia" życzy nam partia Nowoczesna w krótkim filmiku zamieszczonym na Twitterze. Uwagę przykuwa jednak pewien szczegół - zabrakło tam jednej istotnej osoby.

Świąteczny spot Nowoczesnej utrzymany jest w luźnej atmosferze. Życzenia w filmiku składają nam członkowie partii z Katarzyną Lubnauer na czele. Zaskakująca jest jednak nieobecność Ryszarda Petru.

"Nowoczesna życzy wszystkim szczęśliwych świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku! W tym także wiele uśmiechu, radości i humoru, które czynią nasze życie szczęśliwszym" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Brak byłego przewodniczącego w spocie wytknęli też komentujący na Twitterze. "Hola hola! A gdzie Ryszard Petru?!" - pisze jeden z nich. 

A były szef Nowoczesnej złożył życzenia sam. "Moi drodzy, to był trudny rok" - zaczął.   

Lubnauer w miejsce Petru

25 listopada nowego przewodniczącego Nowoczesnej wybierało ponad 300 delegatów. O stanowisko ubiegali się Ryszard Petru i Katarzyna Lubnauer. Kilku kandydatów zrezygnowało przed głosowaniem. Przekazali poparcie Lubnauer, która wygrała wybory.

- Jako twórca partii, człowiek, który wprowadził ją do parlamentu, jest bardzo ważne, żeby Ryszard Petru miał swoje miejsce w Nowoczesnej - deklarowała Lubnauer. On sam również zapowiedział, że nie odejdzie z partii. 

Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej

Więcej o: