Donald Tusk złożył życzenia świąteczne. Nie mogło zabraknąć uwagi o Polsce

Donald Tusk często komentuje bieżące sprawy na Twitterze. Teraz złożył życzenia świąteczne. Nie obyło się bez nawiązań.

Donald Tusk życzenia umieścił w piątek wieczorem. "Na Boże Narodzenie wszystkim ludziom dobrej woli ciepła w domu, miłości w rodzinie i nadziei w Ojczyźnie" - napisał. Niby zwykłe życzenia, ale kto zna napiętą sytuację między szefem Rady Europejskiej a PiS, szybko domyśli się, że to nawiązanie do bieżącej polityki.

Wcześniej życzenia Polakom złożył m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Ich wymowa była zupełnie inna. Błaszczak z pracownikami składają życzenia świąteczne. Pozwolili sobie na żarty. Zabawne?

Rząd PiS kontra Komisja Europejska

Przypomnijmy: Komisja Europejska rozpoczyna procedurę wobec Polski z artykułu 7 unijnego traktatu. Komisarze na posiedzeniu w Brukseli zdecydowali o wysłaniu wniosku do krajów członkowskich o stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce. 

- Ta decyzja wynika z głębokiej zmiany, jaką zaproponowała większość parlamentarna, więc PiS. Zmiany polegającej na tym, że to władza będzie ponad prawem, a nie prawo ponad władzą. Tak to oceniają instytucje europejskie - mówił były premier, a obecnie szef Rady Europejskiej. 

- Głęboko liczę na to, że polski rząd pójdzie po rozum do głowy i nie będzie szukać za wszelką cenę konfliktu w sprawie, w której najzwyczajniej w świecie nie ma racji - skwitował Donald Tusk. Zapewnił też, że zrobi wszystko, żeby sankcje nie dotknęły Polski.

Donald Tusk kolęduje

A wracając do życzeń warto wspomnieć, że w 1996 r. Donald Tusk wystąpił w specjalnym, świątecznym odcinku "Szansy na sukces". Zaśpiewał kolędę "Wśród nocnej ciszy".

 
Więcej o: