Donald Tusk złożył życzenia świąteczne. Nie mogło zabraknąć uwagi o Polsce

Donald Tusk często komentuje bieżące sprawy na Twitterze. Teraz złożył życzenia świąteczne. Nie obyło się bez nawiązań.

Donald Tusk życzenia umieścił w piątek wieczorem. "Na Boże Narodzenie wszystkim ludziom dobrej woli ciepła w domu, miłości w rodzinie i nadziei w Ojczyźnie" - napisał. Niby zwykłe życzenia, ale kto zna napiętą sytuację między szefem Rady Europejskiej a PiS, szybko domyśli się, że to nawiązanie do bieżącej polityki.

Wcześniej życzenia Polakom złożył m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Ich wymowa była zupełnie inna. Błaszczak z pracownikami składają życzenia świąteczne. Pozwolili sobie na żarty. Zabawne?

Rząd PiS kontra Komisja Europejska

Przypomnijmy: Komisja Europejska rozpoczyna procedurę wobec Polski z artykułu 7 unijnego traktatu. Komisarze na posiedzeniu w Brukseli zdecydowali o wysłaniu wniosku do krajów członkowskich o stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce. 

- Ta decyzja wynika z głębokiej zmiany, jaką zaproponowała większość parlamentarna, więc PiS. Zmiany polegającej na tym, że to władza będzie ponad prawem, a nie prawo ponad władzą. Tak to oceniają instytucje europejskie - mówił były premier, a obecnie szef Rady Europejskiej. 

- Głęboko liczę na to, że polski rząd pójdzie po rozum do głowy i nie będzie szukać za wszelką cenę konfliktu w sprawie, w której najzwyczajniej w świecie nie ma racji - skwitował Donald Tusk. Zapewnił też, że zrobi wszystko, żeby sankcje nie dotknęły Polski.

Donald Tusk kolęduje

A wracając do życzeń warto wspomnieć, że w 1996 r. Donald Tusk wystąpił w specjalnym, świątecznym odcinku "Szansy na sukces". Zaśpiewał kolędę "Wśród nocnej ciszy".

 
Więcej o:
Komentarze (240)
Donald Tusk złożył życzenia świąteczne po polsku
Zaloguj się
 • jack_flash

  Oceniono 47 razy 25

  Polska do tej pory byla w najlepszej sytuacje geopolitycznej od ponad 500 lat. Stopa zyciowa Polakow jest najwyzsza w historii. Od czasow Ottona III nie bylo tak dobrych stosunkow z Niemcami jak teraz, a Tusk to najlepszy Premier wolnej Polski.
  Amen.

 • mutterpol

  Oceniono 59 razy 25

  Tusku, lubię Cię i szanuję.
  Nie wszystkich Premierów lubiłam/lubię, szanowałam/szanuję. I co ja mam z tym zrobić?!

 • Jan Osik

  Oceniono 40 razy 18

  Tusk w przeciwieństwie do każdego pisowca to jest ktoś.
  potwierdza to kwik pisowskich świń na sam dźwięk nazwiska Przewodniczącego RE.

  no to siema pisowskie komuszki!

 • Wanda Gniewczynska

  Oceniono 30 razy 14

  Dzieki za zyczenia, od nas podobne - pomyslnosci i sukcesow. Wstyd za tych " prawdziwych polskich katolikow " chorych z nienawisci. Niech im nowonarodzony wybaczy....

 • krynolinka

  Oceniono 46 razy 14

  Tradycyjnie możecie Tuskowi skoczyć i pomerdać ogonkiem. Za życzenia dzięki..

 • def11

  Oceniono 24 razy 8

  "Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi..."

  Znowu aktualne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX