Błaszczak z pracownikami składają życzenia świąteczne. Pozwolili sobie na żarty. Zabawne?

W klipie z życzeniami świątecznymi szef MSWiA Mariusz Błaszczak i jego zastępca Jarosław Zieliński przypomnieli m.in. aferę dotyczącą policji.

Pamiętacie, jak białostoccy policjanci wycinali konfetti na wizytę wiceministra Jarosława Zielińskiego? Funkcjonariusze opisywali w rozmowie z dziennikarzami, jak to wyglądało: "cięli wszyscy, bo tych kartoników potrzeba było morze. Młodych też oderwano od ich zajęć: treningów, szkoleń, które muszą zaliczyć". Później biało-czerwone kartoniki spadły ze śmigłowca na Zielińskiego i pozostałych gości obchodów Święta Niepodległości w Augustowie.

Nam nie wydawało się to śmieszne, ale jak widać MSWiA ma inne zdanie na ten temat. Nawiązanie do tego skandalu pojawiło się nieoczekiwanie... wśród życzeń świątecznych. 

- Dorosłym życzę otuchy i nadzieli, a dzieciom śniegu jak konfetti - powiedział wiceminister na nagraniu, które przed świętami pokazało MSWiA

Policjant, który zrzucał konfetti w Augustowie podczas wizyty Jarosława Zielińskiego, dostał awansPolicjant, który zrzucał konfetti w Augustowie podczas wizyty Jarosława Zielińskiego, dostał awans fot. Zbigniew Bartoszewicz/urzad.augustow.pl

Mariusz Błaszczak też błysnął humorem. Życzył "samych słonecznych dni w każdym nowym kalendarzu". To także nawiązanie, tym razem do publikacji tabloidu na jego temat. "Fakt" przyłapał go swego czasu na plaży. Minister Mariusz Błaszczak korzystał ze słońca w gustownym kaszkiecie. 

Życzenia świąteczne od MSWiA

Tu możecie zobaczyć całe życzenia świąteczne od resortu ministra Błaszczaka: 

Polecamy też:

To ostatni odcinek MPGA w tym roku. Make Life Harder mają do wszystkich ważne przesłanie [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: