Reporter TVP Info rozmawia z senatorem PiS. Nagle dziennikarz wygłasza przemowę

Komisja Europejska zdecydowała dziś o uruchomieniu wobec Polski artykułu 7. Sprawę komentował dla TVP Info Jan Maria Jackowski z PiS, jednak rozmowa prowadzona przez dziennikarza TVP przybrała dość nieoczekiwaną formę.

Komisja Europejska rozpoczyna procedurę wobec Polski z artykułu 7 unijnego traktatu. Unijni komisarze na posiedzeniu w Brukseli zdecydowali o wysłaniu wniosku do krajów członkowskich o stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce. To pierwsza część artykułu 7 i nie dotyczy sankcji. O restrykcjach nikt nie mówi, bo do tego wymagana jest jednomyślność wszystkich krajów. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Decyzję KE komentował dziś w rozmowie z reporterem TVP Info Miłoszem Kłeczkiem senator PiS Jan Maria Jackowski.

Zobacz także: Widmo unijnych sankcji nad Polską. Oto słynna 'opcja atomowa'>>>

- Tak naprawdę te zarzuty, które są formułowane, są absolutnie merytorycznie nieuzasadnione, ustawy nie są sprzeczne z prawem i konstytucją. To wewnętrzna kompetencja Polski, w jaki sposób reformować własny wymiar sprawiedliwości. Zarzuty merytoryczne są nietrafione. Chodzi o działania polityczne, żeby Polskę wskazać do kąta i Polsce po prostu grozić, w przyszłości zmusić do spolegliwości - mówił Jackowski.

Komisja Europejska. Reporter TVP Info o decyzji KE

Rozmowa z reporterem TVP Info trwała około 8 minut. Pod koniec rozmowy szerszego komentarza udzielił jednak nie senator, a sam rozmawiający z nim dziennikarz. Monolog reportera trwał niemal minutę.

- Ten cały konflikt dotyczący reformy wymiaru sprawiedliwości, który przeniósł się z gruntu krajowego na grunt międzynarodowy, tak naprawdę osłabia pozycję opozycji. Osłabia pozycję opozycji, to może brzmieć śmiesznie, natomiast patrząc na słupki poparcia, Nowoczesna traci, Platforma Obywatelska bardzo traci, PiS zyskuje - stwierdził Miłosz Kleczek.

Zobacz także: Paskowy TVP Info znowu w formie. Oto najlepsze paski po decyzji KE wobec Polski>>>

- Mimo wszystko Platforma Obywatelska i Nowoczesna nie zmieniają retoryki, cały czas idą w zaparte, że należy na forum Unii Europejskiej rozmawiać o wymiarze sprawiedliwości w Polsce, że rzekomo jest łamana konstytucja, łamana praworządność - kontynuował reporter TVP Info.

- Dzisiaj rozmawiałem tutaj w Sejmie z Pawłem Rabiejem z Nowoczesnej i pytałem, czy jednak te sprawy nie powinny być dyskutowane w Polsce, w parlamencie, a nie przenoszone na grunt Brukseli czy też Komisji Europejskiej. Narracja Nowoczesnej pozostaje taka sama: podważane są w Polsce wartości europejskie - podsumował.

Widzowie TVP Info nie dowiedzieli się jednak, co o analizie dziennikarza myśli senator PiS. Rozmowa została zakończona ze względu na rozpoczynającą się konferencję Fransa Timmermansa.

Więcej o: