Senator PiS Stanisław Kogut zrzekł się immunitetu i oddał się do dyspozycji prokuratora

Senator PiS Stanisław Kogut zrzekł się immunitetu. Poinformował o tym dziennikarzy. Zapowiedział, że jest do dyspozycji prokuratury, by wyjaśnić sprawę.

Stanisław Kogut został wcześniej zawieszony w prawach członka PiS. Informację potwierdził po posiedzeniu prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości wiceprezes partii Joachim Brudziński. - Przed chwilą Senator Stanisław Kogut złożył na moje ręce oświadczenie o zrzeczeniu się immunitetu senatorskiego - napisał.

Stanisław Kogut podejrzany o korupcję

We wtorek prokuratura przygotowała wniosek o zgodę na pociągnięcie senatora do odpowiedzialności karnej. Stanisław Kogut zapowiadał, że jeśli będzie to konieczne, to sam zrzeknie się immunitetu. Podkreślał, ze jest niewinny i nigdy nie przyjął łapówki.

Z komunikatu Prokuratury Krajowej wynika, że senator może usłyszeć trzy zarzuty korupcyjne. Najpoważniejszy dotyczy nieprawidłowości wokół postępowania administracyjnego w sprawie hotelu Cracovia i Kina Kijów w Krakowie. O co dokładnie chodzi? 

Stanisław Kogut miał wywrzeć wpływ na wydanie decyzji o umorzeniu postępowania administracyjnego, które dotyczyło wpisania do rejestru zabytków tych obiektów. W zamian za to senator miał przyjąć obietnicę udzielenia mu korzyści majątkowej w kwocie miliona złotych. Połowa tych pieniędzy miała zostać przyjęta w formie darowizny wpłaconej na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, w której senator pełni funkcję prezesa zarządu.

CBA sprawdza finanse fundacji. Zatrzymano syna senatora Koguta, Grzegorza K. - Komuś przeszkadza, że pomagam ludziom. To atak na mnie i na fundację od 20 lat pomagającą ludziom niepełnosprawnym - stwierdził Stanisław Kogut

Sędzia Igor Tuleya: "Posłowie opozycji byli blokowani z premedytacją"

Więcej o: