PiS miał wyjątkowego pecha. Wiadomo, dlaczego trafił w sądzie na sędziego Tuleyę

Warszawski sąd okręgowy uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie "dzikiego" głosowania budżetu w Sali Kolumnowej. A konkretnie wyrok w tej sprawie wydał znany z potyczek z PiS sędzia Igor Tuleya. Dlaczego on?

Zagadka wyjaśniona. O tym, że właśnie w tej sprawie orzekał będzie sędzia, którego politycy PiS, delikatni mówiąc, darzą umiarkowaną sympatią zdecydowała zwykła procedura a nie sędziowski spisek. 

"Sprawa dotycząca posiedzenia Sejmu z grudnia 2016 roku została przydzielona sędziemu Igorowi Tuley 25.10 według kolejności wpływu, zgodnie z alfabetyczną listą sędziów" podał na Twitterze reporter Radia Zet Mariusz Gierszewski. 

Zawiadomienie w sprawie głosowania w Sali Kolumnowej złożyły PO i Nowoczesna - ich przedstawiciele twierdzili, że w trakcie posiedzenia z grudnia 2016 doszło do przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków służbowych i działania na szkodę interesu publicznego oraz funkcjonariuszy publicznych.

W sierpniu tego roku prokuratura uznała, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowań i podkreślała, że na Sali Kolumnowej zebrano niezbędne kworum.

Sędzia Igor Tuleya tę decyzję uchylił. Śledczy będą musieli też zbadać, czy posłowie PiS nie składali fałszywych zeznań w sprawie utrudniania wejścia do Sali Kolumnowej posłom opozycji.

Więcej o:
Komentarze (271)
Wiadomo, dlaczego wyrok ws. sprawie głosowania w Sali Kolumnowej wydał sędzia Tuleya
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 148 razy 118

  Dobrze że są jeszcze w Polsce przyzwoici ludzie - jak Igor Tuleya. Szacunek Panie Sędzio ...

 • krynolinka

  Oceniono 95 razy 81

  Gdy sąd wydaje wyrok po myśli PiS-u to jest to sprawiedliwość. Gdy wyrok nie pasuje rządzącym to sprawa polityczna. Skompromitował się marszałek Terlecki. Kłamczuch z zanikami pamięci. Dziś udawał Greka i nie mógł sobie przypomnieć czy zeznawał w prokuraturze czy nie. Na szczęście nikt nie zdążył spalił protokołu.

 • dublet

  Oceniono 76 razy 62

  Komuniści w szoku! Polski sędzia śmiał się im postawić! Ruskie trolle nie wiedzą, co pisać i dlatego atakują personalnie. Brawo polski sąd!

 • ne0

  Oceniono 59 razy 49

  Sorry, ale każdy normalny i nieupolityczniony sędzia w kontekście zeznań o blokowaniu sali kolumnowej krzesłami oraz przygotowywaniu tejże sali od rana postąpiłby tak samo. Teza powinna więc brzmieć - PiS miał pecha bo nie trafił na swojego, upolitycznionego sędziego.

 • sailor20170605

  Oceniono 55 razy 45

  Wijdzie na to, że piSS to zorganizowana grupa przestępcza z "kierownicą" Jarkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX