Małopolska: CBA zatrzymało 5 osób, w tym syna senatora z PiS - podejrzenie przyjęcia łapówki

CBA zatrzymało 5 osób, w tym syna Stanisława Koguta, senatora PiS z Małopolski oraz szefa jednego z funduszy handlujących nieruchomościami. Prokuratura ma postawić wszystkim zarzuty korupcyjne.

- Śledztwo dotyczy korzyści majątkowych na ponad milion złotych - mówi Piotr Kaczorek z CBA. Krakowscy funkcjonariusze od blisko roku prowadzili śledztwo w sprawie pośrednictwa w załatwianiu spraw w zamian za korzyści majątkowe, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, a także udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne w związku z pełnieniem tych funkcji.

Według ustaleń RMF FM, chodzi o zakup hotelu Cracovia, w miejscu którego miały powstać biura i galeria handlowa. Jednak plany pokrzyżował konserwator, który wpisał budynek na listę zabytków. Wtedy rozpoczęły się działania nieformalne.

Sprawę skomentował senator Stanisław Kogut. Odnosząc się do zatrzymania syna powiedział w RMF FM, że "takie rzeczy dzieją się zwykle przed świętami. Ktoś napisze anonim, czy jakieś bzdety i to idzie w eter".

Funkcjonariusze przeszukują teraz mieszkania zatrzymanych osób. Zatrzymani trafią do prokuratury i tam usłyszą zarzuty.

CBA nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Więcej o: