"Sala była przygotowywana od rana". Ujawniono zeznania posłów PiS ws. obrad na Sali Kolumnowej

Przeniesienie obrad Sejmu do Sali Kolumnowej i utrudnianie dojścia posłom opozycji do stołu prezydialnego mogło być celowym działaniem - tak wynika z zeznań polityków PiS. Zgodnie z decyzją warszawskiego sądu, prokuratura musi wznowić czynności ws. wydarzeń z ub.r.

Warszawski sąd pod przewodnictwem sędziego Igora Tulei uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie posiedzenia Sejmu sprzed roku. Wówczas po blokadzie mównicy sejmowej przez polityków opozycji obrady zostały przeniesione do Sali Kolumnowej i tam odbyło się głosowanie nad budżetem państwa - głównie z udziałem polityków PiS.

Zawiadomienie w tej sprawie złożyły PO i Nowoczesna - ich przedstawiciele twierdzili, że w trakcie posiedzenia z grudnia 2016 doszło do przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków służbowych i działania na szkodę interesu publicznego oraz funkcjonariuszy publicznych. W sierpniu tego roku prokuratura uznała, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowań i podkreślała, że na Sali Kolumnowej zebrano niezbędne kworum.

"Mówiono już od rana"

W trakcie poniedziałkowego posiedzenia sądu odczytano zeznania polityków PiS ws. wydarzeń z grudnia 2016 roku, które składali na początku roku w prokuraturze. Z zeznań wynika, że celowo utrudniano posłom opozycji dojście do stołu prezydialnego. Zeznania mogą też sugerować, że przeniesienie obrad było planowane już wcześniej - jeszcze zanim marszałek Sejmu Marek Kuchciński przerwał wypowiedź posłowi PO Michałowi Szczerbie, a opozycja zaczęła blokadę mównicy. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

"Sala Kolumnowa została tak zorganizowana, aby nie dopuścić posłów opozycji do stołu prezydialnego w Sali Kolumnowej. Miało to na celu uniemożliwienie zablokowania ww. stołu. Organizacja ta polegała na ustawieniu z tyłu Sali Kolumnowej trzech rzędów krzeseł w poprzek ww. sali, tak, aby zamknąć dostęp do stołu prezydialnego" - miał powiedzieć w prokuraturze wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, którego zeznania opublikował Onet.

"To był specjalny zamysł, uniemożliwiający przejście w głąb sali. Nie pamiętam, kto to wymyślił. Nadto z tyłu było trochę wolnych krzeseł, mogli usiąść posłowie opozycji. Tych krzeseł wolnych było ze 20 lub 30" - dodał Terlecki.

"O tym, że tam mogą odbyć się obrady, mówiono już od rana tego samego dnia. Wiem, że ta sala była też od rana przygotowywana pod ewentualne obrady Sejmu" - zeznawała z kolei Krystyna Pawłowicz, którą cytowały "Fakty" TVN.

Po karze dla TVN-u prześwietliliśmy KRRiT. "Dotarliśmy do szokujących informacji" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 14]

Więcej o:
Komentarze (164)
Obrady na Sali Kolumnowej. Zeznania polityków PiS
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 70 razy 62

  Pisowskie mordeczki zrobiły z nas wała..Od rana przygotowywano pucz..Pisowski pucz. Świntuchy wstydu nie mają.

 • kukunapniu

  Oceniono 55 razy 53

  Wykluczenie Szczerby było tak kuriozalne ze jedyna logika jest taka że PIS od początku chciał wywołać burdę i sprowokować przeniesienie posiedzenia do sali, w której nie ma transmisji i nikt nie przeszkodzi mu w uchwaleniu budżetu .... dlaczego? Bo brak uchwalenia budżetu to jedyny realny powód by odwołać rząd i zrobić nowe przedterminowe wybory.

  Mamy zatem tutaj czarno na białym co PIS zrobi jak tylko przyjdzie realne zagrożenie że ktoś/coś może go oderwać od koryta.

 • homo_lupus

  Oceniono 49 razy 47

  odnoszę wrażenie, że Terlecki - kiedy ktoś mu uświadomi, co tak naprawdę wynika z jego zeznań - będzie musiał załatwić sobie zaświadczenie o tym, że nadal wącha butapren i gotuje makowiny na "polską heroinę", w związku z czym zeznając był niepoczytalny.

 • tom_aszek

  Oceniono 40 razy 40

  Czyli podczas "głosowania" w sprawie ustawy budżetowej na 2017 ("Kto za? Dziękuję? Kto przeciw? A zresztą to nieważne...") nie tylko złamano prawo, ale zrobiono to z premedytacją.
  Nawet Lady of Salad i Lord Butapren to potwierdzają!

 • aaz1

  Oceniono 38 razy 36

  Czasami Was nie rozumiem. To powinna być wiadomość dnia i przy każdym wejściu na stronę powinna być widoczna na pierwszym miejscu. I codziennie powinna być uzupełniana, bo do tej pory można było przypuszczać że wszystko to było ukartowane a tak są dowody. Dowody które kiedyś ich wszystkich zaprowadzą tam gdzie ich miejsce.

 • chi-neng

  Oceniono 33 razy 31

  - "O tym, że tam mogą odbyć się obrady, mówiono już od rana tego samego dnia. Wiem, że ta sala była też od rana przygotowywana pod ewentualne obrady Sejmu" - zeznawała z kolei Krystyna Pawłowicz

  - "Sala Kolumnowa została tak zorganizowana, aby nie dopuścić posłów opozycji do stołu prezydialnego w Sali Kolumnowej. Miało to na celu uniemożliwienie zablokowania ww. stołu. Organizacja ta polegała na ustawieniu z tyłu Sali Kolumnowej trzech rzędów krzeseł w poprzek ww. sali, tak, aby zamknąć dostęp do stołu prezydialnego"
  "To był specjalny zamysł, uniemożliwiający przejście w głąb sali. Nie pamiętam, kto to wymyślił. Nadto z tyłu było trochę wolnych krzeseł, mogli usiąść posłowie opozycji. Tych krzeseł wolnych było ze 20 lub 30" - dodał Terlecki.
  -----
  Mozg staje i wlos sie jezy!
  "Mordy zdradziecie, kanalie" cytujac ich dyktatora.

 • benek231

  Oceniono 32 razy 30

  Klero-faszystowscy bandyci wiedzieli, ze moga miec problemy z kworum, wiec po pisiacku zdecydowali przeniesc obrady do malej salki, gdzie trudno jest wylapac kto jest a kogo nie ma, liczyc zebranych i glosy, zrobic duzy zamęt czyli brudna wode, by nastepnie wylowic z tej brudnej wodzie kworum.

  Brawo sedzia Tuleya - bandziorow nalezy tepic.

 • antoszek22

  Oceniono 25 razy 25

  Kilka dni temu wyszły inne zeznania w których przyjaciółka Szydło myśląc , że nie wyjdą jej zeznania przyznała że to nie ona złamała prawo, ale jej najlepsza koleżanka Szydło .
  Wtedy nie pozostawiła nam złudzeń twierdziła, że jako kucharka administracyjna zna się na drukowaniu prawomocnych i ostatecznych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego .
  Powiem tak, zaraz wyjda inne zeznania ludzi którzy twierdzą, że przestępcami sa Karczewski i Kuchcinski za fałszowanie dokumentów sejmu i senatu.

  A Pies to sztandarowy przykład na to ze jak chcesz koleś iść na włam to nie nie wąchaj kleju .
  Pytanie co wąchała Pawłowicz ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX