Elżbieta Witek odwołana. Początek przemeblowania w Kancelarii Premiera

Elżbieta Witek nie jest już członkiem rządu. Prezydent na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał posłankę ze składu Rady Ministrów. To początek zmian w kancelarii zapowiadanych przez nowego premiera.

Elżbieta Witek od listopada 2015 r. była ministrem-członkiem rządu oraz szefową gabinetu politycznego premiera. Do stycznia 2016 r. pełniła również funkcję rzecznika prasowego Rady Ministrów, wówczas zastąpił ją na tym stanowisku Rafał Bochenek.

To czwarta kadencja posłanki w Sejmie - oprócz obecnej, zasiadała również w Sejmie V, VI i VII kadencji. Elżbieta Witek została odwołana z rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego.

"Fakt" informował wcześniej, że w poniedziałek dojdzie do dymisji trzech ministrów, a premier Mateusz Morawiecki ma wprowadzić do rządu czterech nowych polityków. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Rząd Mateusza Morawieckiego

Tydzień temu prezydent Andrzej Duda powołał Mateusza Morawieckiego na prezesa Rady Ministrów oraz pozostałych członków Rady Ministrów. Skład rządu wówczas zmienił się niewiele. Mateusz Morawiecki został premierem i nadal pozostanie ministrem rozwoju i finansów.

Morawiecki uzyskał wotum zaufania. 'Wiecie, dlaczego głosowanie przenieśli z godz 1 na 23?' [PODSUMOWANIE]>>>

Jego poprzedniczka Beata Szydło została trzecim wicepremierem - obok Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego i Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Więcej o: