Prezydent Duda w Gdańsku. Tak chłodnego przywitania się nie spodziewał. I tej "kolędy" też

Andrzej Duda usłyszał dziś "kolędę" napisaną specjalnie dla niego. W ten nietypowy sposób członkowie KOD protestowali przed gdańskim kościołem.

Andrzej Duda pojawił się w Gdańsku na odsłonięciu bursztynowego ołtarza. Przed kościołem świętej Brygidy czekała na niego grupa protestujących. Protesty w miejscach wizyt Andrzeja Dudy były swego czasu częste, ale nie słyszeliśmy o nich od czasu prezydenckich wet do ustaw o sądach. Wygląda na to, że teraz wróciły. 

Kolęda dla Andrzeja Dudy. "Głos zabierz..."

"Gdy prezydent Andrzej Duda wchodził do kościoła zaśpiewali "Kolędę dla Dudy" - zaaranżowany na "Przybieżeli do Betlejem" apel skierowany do prezydenta" - opisuje trójmiejska "Gazeta Wyborcza". Jak brzmiały słowa?

Stoją ludzie pod kościołem w rozpaczy. Czy dla pana wolność sądów coś znaczy?
Głos zabierz prezydencie, Polska jest na zakręcie. Nadszedł czas, nadszedł czas! 
Jedna partia władzę dzierży, nie odda. Hipokryzja, fałsz, nienawiść sięga dna.
Handlować wolnym sądem prezydencie to niegodne. Usłysz nas, to nasz głos!
Prezydencie, my o weto prosimy. Możesz cofnąć niegodziwość, wierzymy! 

- śpiewali ludzie. Ta sama "kolęda" zabrzmiała też 14 grudnia podczas protestu w obronie wolnych sądów, jaki odbył się pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Można posłuchać jej tutaj:

 

Pisowskie zmiany w sądach czekają już tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy, na kolejne weta się nie zanosi. 

Dowiedz się więcej o reformie sądownictwa: PiS z łatwością przejmie KRS, wbrew prezydentowi. Sądowa rewolucja 5 punktach >>>

Andrzej Duda w Trójmieście

Prezydent Andrzej Duda brał udział w sobotę w pogrzebie trzech komandorów. W Gdyni z wojskowymi honorami pożegnani zostali Stanisław Mieszkowski, Jerzy Staniewicz i Zbigniew Przybyszewski. To obrońcy Wybrzeża z 1939 roku, którzy 65 lat temu zostali straceni przez komunistyczne władze. Wyrok był efektem sfingowanego procesu i fałszywych zarzutów o szpiegostwo. 

Następnie Andrzej Duda udał się do Gdańska, gdzie w kościele św. Brygidy odsłonił bursztynowy ołtarz. Budowany przez lata, ma 120 metrów kwadratowych powierzchni.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDA NIEZWYKŁY OŁTARZ >>>

Więcej o: