Trwa ważna konferencja Nowoczesnej. Petru zwrócił na siebie uwagę. Duży nietakt

Konferencja nowego zarządu Nowoczesnej nie poszła gładko. Ryszard Petru zachował się nietaktownie, nie dał dojść do słowa koleżance.

Nowoczesna wybrała w sobotę nowy zarząd partii. Decyzją Rady Krajowej powołani w jego skład zostali m.in. Ryszard Petru i Kamila Gasiuk-Pihowicz. Nazwiska ogłosiła szefowa partii, Katarzyna Lubnauer na specjalnej konferencji prasowej. 

Zgrzyt na konferencji Nowoczesnej

Nie obyło się jednak bez małego zamieszania. Kiedy głos próbowała zabrać Gasiuk-Pihowicz, w słowo wszedł jej Petru.

- Jestem zwolennikiem zjednoczonej opozycji - powiedział i dodał, że w ramach zarządu odbędzie się dyskusja na temat tego "jak daleka ta formuła może być". Tylko spójrzcie na minę Kamili Gasiuk-Pihowicz, nie była zadowolona. Z Katarzyną Lubnauer wymieniły porozumiewawcze spojrzenia. 

Apel o zjednoczenie opozycji

Ryszard Petru nawiązał w ten sposób do apelu Grzegorza Schetyny. - Chciałbym zwrócić się z poważnym apelem do wszystkich partii opozycji demokratycznej o natychmiastowe zacieśnienie współpracy - mówił Schetyna. - Przede wszystkim zwracam się do koleżanek i kolegów z Nowoczesnej o jak najszybsze powołanie wspólnego prezydium naszych klubów parlamentarnych - apelował szef PO. Przeczytaj więcej na ten temat >>>

Co na tę propozycję przewodnicząca Katarzyna Lubnauer? - Nowoczesna jest partią, która ma swoją tożsamość i uważamy, że bardzo ważne jest abyśmy pokazali, że mamy swój program i swoje wartości, dlatego nie wyobrażam sobie, abyśmy mieli jedno prezydium z innymi partiami opozycyjnymi - skomentowała liderka.

Nowy zarząd Nowoczesnej

Wybór nowego zarządu Nowoczesnej był głównym celem sobotniego posiedzenia Rady Krajowej partii w Warszawie. Głosowanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Do zarządu weszli: Ryszard Petru, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Monika Rosa, Adam Szłapka, Mirosław Pampuch, Barbara Dolniak, Ewa Lieder, Witold Zembaczyński, Mateusz Sabat, Jacek Bury, Tadeusz Grabarek, Jerzy Meysztowicz i Joanna Scheuring-Wielgus. Przewodnicząca Nowoczesnej zapowiedziała na styczeń wybór swoich zastępców. 

Z miejscami w zarządzie partii pożegnali się Wadim Tyszkiewicz, Joanna Schmidt, Michał Pihowicz i Paweł Rabiej.

Więcej o: