Morawiecki w Brukseli o karze dla TVN: Wolne media największą wartością, chcemy ich jak najwięcej

Podczas konferencji podczas swojego pierwszego unijnego szczytu, Mateusz Morawiecki poruszył wiele istotnych dla Polski i Europy spraw. Mówił m.in o Brexicie, kwestii uchodźców, reformie wymiaru sprawiedliwości oraz karze dla TVN.

Premier Morawiecki na swoim pierwszym szczycie w Brukseli rozmawiał m.in. o kwestii uchodźców i mechanizmach relokacji. 

- Nasze stanowisko spotkało się z bardzo dobrym odbiorem. Ciesze się też, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zaczyna mówić tak, jak Polska - powiedział Morawiecki na konferencji. 

- Chcemy pomagać ludziom, których dotknęła wojna tam na miejscu. Tam ta pomoc jest dużo bardziej efektywna, tam możemy pomóc na nowo stworzyć warunki do godnego życia - stwierdził premier.

Na dowód tego, premier zapewniał, że w drugim półroczu migracje z północnej Afryki spadły o 70 procent do południowych Włoch. - To trend, o który nam chodziło - podkreślił Morawiecki.

Sprawy unijne

Kolejnym tematem rozmów był Brexit. - Kompromis, który prawdopodobnie osiągniemy, będzie dobry dla obu stron. Te postulatu, na których nam zależało - m.in. troska o naszych obywateli - są spełnione - mówił Morawiecki.

Poruszono też kwestię współpracy w polityce obronnej. - Jesteśmy zainteresowani budową współpracy wojskowej w ramach Europy - zapewniał premier. - Głównym gwarantem bezpieczeństwa jest NATO i przede wszystkim nasz sojusz z USA - tłumaczył.

Kara dla TVN

Podczas konferencji padło pytanie o karę dla TVN. - Na pewno nie jest to żaden zamach - odpowiedział Mateusz Morawiecki. - Sądzę, że ta kwestia będzie miała jakąś kontynuację. Ukarane medium na pewno odwoła się do sądu i wszystko zostanie wyjaśnione jak w normalnym, demokratycznym państwie - tłumaczył.

- Ze swojej strony mogę powiedzieć, że wolne media są ogromną wartością i my oczywiście chcemy, żeby było jak najwięcej wolnych mediów - skomentował premier. - - Nawet jeżeli one są stronnicze albo bardzo stronnicze, to jak najbardziej jesteśmy za tym, żeby wolne media mogły dalej funkcjonować - przekonywał. 

- Akurat w naszym kraju tych wolnych mediów jest tak wiele, że naprawdę nie mamy na co narzekać. Nie ma politycznej poprawności, która krępuje, jak w niektórych innych krajach - mówił Mateusz Morawiecki. - Zdecydowanie jestem za tym, aby media miały swobodę wyrażania swoich opinii, nawet jeśli są one skrajnie stronnicze - powiedział.

Kara za wycinkę 

Jeden z dziennikarzy zapytał o wyrok dla Polski ws. wycinki w Białowieży. Premier Morawiecki zapewniał, że polski rząd będzie respektował ostateczny wyrok, jednak ma nadzieję, że "w trakcie fazy dyskusji różne głosy eksperckie mogą przekonać niektórych. -  Dla nas spójność prawa europejskiego i jego stosowanie według traktatu jest wartością bardzo istotną i będziemy przestrzegać wyroku - zapewnił.

Więcej o:
Komentarze (221)
Morawiecki na szczycie w Brukseli: Cieszę się, że Donald Tusk zaczyna mówić tak, jak Polska
Zaloguj się
 • drbob20

  Oceniono 48 razy 44

  panie morawiecki, nie zagalopuj sie pan z tymi laudacjami tuska bo prezes zaraz za ucho podkreci

 • obeznany

  Oceniono 41 razy 39

  A jutro spełnią postulat bezwzględnej chrystianizacji Europy.

  Dziki księgowy jest zayébisty. Wiedziałem to!

 • antoszek22

  Oceniono 32 razy 30

  a mnie nie cieszy że pan Morawiecki zaczyna bredzić podobnie jak jego pryncypał że prawo ludu stoi wyżej od państwa prawa i ze to samo powwtarza w kilku językach czym naraził sie niemieckiej telewizji na zarzut promowania faszyzmu.
  Tam wprost powiedział ze Hitler dzieki temu osiagnął dobrobyt i nikt temu nie może zaprzeczyć .
  W dodatku kłamstwa w kwestii sędziów obecnego SN którzy rzekomo skazywali opozycjonistów też nie wyjdą temu obrazowi władz polskich na dobre.
  Nie wiem na co liczy ten niby wykształcony człowiek gdy będzie za granicą na lewo i prawo opowiadał ze to co wyrabiają pislamiści w Polsce to reforma sądownictwa.

 • j_stalin

  Oceniono 34 razy 28

  co ten pacynka w ogole ma do powiedzenia? jaki Brexit, jacy uchodzcy? przeciez Polski nikt tam nie slucha, nie dajcie sobie wmowic! a ze akurat cos Tusk powiedzial co pasuje do wizji power pointa, to wcale nie znaczy, ze zaczal sluchac polski i jej wybitnych przedstawicieli. po prostu przypadkowa zbieznosc...
  Power point! do chrystianizacji europy, ale juz!

 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 23

  No i przekabacili go tam. Wszystko mu się podobało i rozmowy były świetne. Dziwnie to brzmi..Szydło to zawsze mówiła, że sobie nie pozwolimy na to czy na tamto i niech unia cicho siedzi bo mamy zasady..Co jest grane..

 • taunus68

  Oceniono 27 razy 19

  "Tusk zaczyna mówić,tak jak Polska" powiedziała małpa na gumie jedynie słusznej partii...

 • jada9

  Oceniono 22 razy 18

  Człowiek inteligentny, na którego Pan wygląda, powinien wiedzieć, że Polska to nie "plastusie"
  w Sejmie, lecz ludzie przed Sejmem.
  I drugie: jeszcze nie był Pan w Brukseli, a już Pan wie, że p. Tusk chciał Pana ucieszyć. - Skąd?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX