KRRiT zarzuciła TVN opóźnianie informacji. Stacja przejrzała więc swoje archiwum. Oto efekt

Kara dla TVN nałożona przez KRRiT wciąż wywołuje wiele komentarzy. Głos w sprawie po raz kolejny zabrała sama stacja, która tym razem czarno na białym wytknęła Radzie przekłamanie.

Telewizja TVN została ukarana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji karą w wysokości prawie 1,5 mln złotych. Za co? Chodzi o zeszłoroczne relacje dotyczące grudniowego kryzysu parlamentarnego. Według KRRiT stacja propagowała wówczas "działania sprzeczne z prawem", pokazując demonstrację przed Sejmem czy awanturę przed Salą Kolumnową.

W uzasadnieniu znalazł się też zarzut, że TVN z dużym opóźnieniem poinformował widzów o rozwiązaniu zgromadzenia na Wiejskiej. Oto fragment wprost z opublikowanej już decyzji KRRiT:

Nadawca przekazał informację o rozwiązaniu zgromadzenia podczas wywiadu z rzecznikiem prasowym Komendy Stołecznej Policji asp. Mariuszem Mrozkiem o godz. 3:30 w nocy, czyli po ok. 8 godzinach protestu oraz po ok. 4 godzinach od decyzji o rozwiązaniu zgromadzenia.

Ten bardzo konkretny zarzut - jak się okazało - było wyjątkowo łatwo sprawdzić. Po lekturze uzasadnienia TVN przejrzał więc swoje archiwa z nocy z 16 na 17 grudnia zeszłego roku. Rezultat?

"To zgromadzenie zostało rozwiązane" - te słowa z ust reportera stacji Wojciecha Bojanowskiego padają na antenie TVN24 dokładnie o godzinie 1:07, czyli niemal tuż po decyzji policji. Można to zobaczyć na nagraniu zamieszczonym przez "Fakty" TVN.

"Fakt zupełnie niezauważony w ekspertyzie" - skomentowała krótko na Twitterze inna reporterka TVN24 Olga Olesek.

Kara dla TVN. Stacja odwoła się do sądu

W wydanym w poniedziałek stanowisku władze telewizji stanowczo odpierają zarzuty stawiane przez KRRiT. "TVN S.A. stwierdza kategorycznie, że w dniach kryzysu parlamentarnego między 16 a 18 grudnia 2016 dziennikarze TVN24 nie działali aktywnie, nie kreowali atmosfery poparcia dla wydarzeń" - czytamy w oświadczeniu.

Zapowiedziano też, że TVN odwoła się też od decyzji o karze pieniężnej do sądu okręgowego w Warszawie. Stanowisko stacji w sporze z KRRiT poparło w międzyczasie wielu dziennikarzy i organizacji monitorujących wolność prasy, w tym Reporterzy bez Granic czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Decyzję KRRiT skrytykował również amerykański Departament Stanu. "Stany Zjednoczone są zaniepokojone decyzją Polski o ukaraniu TVN za relacjonowanie demonstracji przed parlamentem" - napisano w komunikacie. Warto przypomnieć, że TVN od kilkunastu miesięcy należy do amerykańskiej spółki Scripps Networks Interactive.

Więcej o:
Komentarze (289)
Kara dla TVN. Stacja wytknęła KRRiT kłamstwo
Zaloguj się
 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 114 razy 114

  Egzorcystka przekombinowała.
  Tak bardzo chciała się podlizać...

 • macwies

  Oceniono 64 razy 62

  niech TVN zaskarży KRRiT o pomówienie i zażąda wielomilionowego odszkodowania.

 • cozano

  Oceniono 60 razy 58

  Pisowcy kierują się zasadą, że jeśli fakty przeczą teorii, tym gorzej dla faktów....

 • kater-11

  Oceniono 52 razy 50

  Hitler wszystkich wsadzał do obozów koncentracyjnych. Zaczął od zamykania gazet nieprzychylnych nazistom . Słuszny kierunek ? Cel ten sam . Władza absolutna.

 • yasioo82

  Oceniono 52 razy 50

  w tvpis mowili inaczej, wiec fakty sie nie licza

 • czechy11

  Oceniono 43 razy 41

  Państwo PiS arogancja, ignorancja bezczelność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX