W TVP pytają Kaczyńskiego, czy jest "oczarowany" Morawieckim: "Najzdolniejszy po 1989 roku"

- Takiego wystąpienia dawno nie słyszeliśmy w Sejmie - mówił wyraźnie zadowolony Jarosław Kaczyński kilka godzin po expose premiera Morawieckiego. Wspomniał też jednak o Beacie Szydło.

"Wiadomości TVP" zakończyły program pokazaniem fragmentów expose Mateusza Morawieckiego z podniosłą muzyka w tle. Po tym dziennikarz rozmawiał prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

- Mówił konkretnie i szeroko - stwierdził Kaczyński w programie "Gość Wiadomości". - Takiego wystąpienia dawno nie słyszeliśmy w Sejmie - dodał. Po tym dziennikarz TVP dopytał, czy "Morawiecki jest premierem, do którego nawet totalnej opozycji" jest ciężko się przyczepić? 

- Pojawiają się głosy, że jest pan wręcz oczarowany sylwetką Morawieckiego - powiedział dziennikarz.

- To niezwykle zdolny człowiek, pewnie najzdolniejszy w polskiej polityce po 1989 roku. Ale to nie kwestia oczarowania, a kwestia pewnych operacji, które lepiej będzie wypełniał premier Morawiecki - stwierdził Kaczyński. Powtórzył jednak pochwały wobec Beaty Szydło i stwierdził, że czeka ją polityczna przyszłość.

Zapytany o dalszą rekonstrukcję rządu Kaczyński oświadczył, że "nie chce wchodzić w rolę premiera", ale spodziewa się, że być może pod koniec stycznia nastąpią "głębokie zmiany" w rządzie. 

Ponadgodzinne expose w 13 punktach. Oczko do Brukseli i zaskakująca deklaracja w sprawie puszczy>>>

Więcej o: