W TVP pytają Kaczyńskiego, czy jest "oczarowany" Morawieckim: "Najzdolniejszy po 1989 roku"

- Takiego wystąpienia dawno nie słyszeliśmy w Sejmie - mówił wyraźnie zadowolony Jarosław Kaczyński kilka godzin po expose premiera Morawieckiego. Wspomniał też jednak o Beacie Szydło.

"Wiadomości TVP" zakończyły program pokazaniem fragmentów expose Mateusza Morawieckiego z podniosłą muzyka w tle. Po tym dziennikarz rozmawiał prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

- Mówił konkretnie i szeroko - stwierdził Kaczyński w programie "Gość Wiadomości". - Takiego wystąpienia dawno nie słyszeliśmy w Sejmie - dodał. Po tym dziennikarz TVP dopytał, czy "Morawiecki jest premierem, do którego nawet totalnej opozycji" jest ciężko się przyczepić? 

- Pojawiają się głosy, że jest pan wręcz oczarowany sylwetką Morawieckiego - powiedział dziennikarz.

- To niezwykle zdolny człowiek, pewnie najzdolniejszy w polskiej polityce po 1989 roku. Ale to nie kwestia oczarowania, a kwestia pewnych operacji, które lepiej będzie wypełniał premier Morawiecki - stwierdził Kaczyński. Powtórzył jednak pochwały wobec Beaty Szydło i stwierdził, że czeka ją polityczna przyszłość.

Zapytany o dalszą rekonstrukcję rządu Kaczyński oświadczył, że "nie chce wchodzić w rolę premiera", ale spodziewa się, że być może pod koniec stycznia nastąpią "głębokie zmiany" w rządzie. 

Ponadgodzinne expose w 13 punktach. Oczko do Brukseli i zaskakująca deklaracja w sprawie puszczy>>>

Więcej o:
Komentarze (144)
W TVP pytają Kaczyńskiego, czy jest "oczarowany" Morawieckim: Jest najzdolniejszy od 1989 roku
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 32 razy 24

  << że "nie chce wchodzić w rolę premiera" :)))

  jest jajcarz :)

  p.s.
  TVPiS to telewizja dla widzów o baaardzo nienachalnej inteligencji, albo wprost biedzie umysłowej okrutnej :)

 • jurek4491

  Oceniono 27 razy 19

  Nie jest to prawda , najzdolniejszy był Lechu bo zbudował terminal gazowy , sam jeden , własnymi rękami , ma setki pomników ulic i placów a Moraś nie ma nic .

 • faustxyz

  Oceniono 19 razy 17

  Kolejna pisia farsa. Realne jest to, że Polska jest zawieszona na widzimisię głęboko zaburzonego JK. Ot teraz spodobało mu się wziąć na kukiełkę Morawieckiego. Ciemny lud jest tak głęboko w ciemnej rzyci i nie ogarnia, że bankster w swoim banku osobiście wprowadził kredyty frankowe, ale już przeterminowany jest przedwyborczy podliz do frankowiczów. Obłudny bgryzacz pierogów blebla o prawie naturalnym, rechrystianizacji i jest wciskany jako ten co ma znaleźć wspólny język z Zachodem. Ciemnota musi pokochać Morawieckiego, wyboru nie ma, bo prezes wziął go sobie na nowego pupilka.
  "Najzdolniejszy po 1989 roku" z kosmosu czyli z kaczej doopy wzięte stwierdzenie guru ciemnoty, coś jak LK przywódca "S".

 • justas32

  Oceniono 23 razy 15

  Banda czworga stanie przed Trybunałem Konstytucyjnym. Ty też - dziadzie ...

 • judas1

  Oceniono 22 razy 14

  to było jedno z najsłabszych przemówień słyszanych od kilkudziesięciu lat - współczuje... i takiemu pajacowi zawierzacie swój los?

 • vomitorium1

  Oceniono 21 razy 13

  "To niezwykle zdolny człowiek, pewnie najzdolniejszy w polskiej polityce po 1989 roku."
  a tam
  najzdolniejszy jest pan prezes
  (do największego świństwa)

 • jkpo1

  Oceniono 16 razy 12

  Takiej połajanki / w debacie / to chyba ulubieniec Kaczyńskiego się nie spodziewał. Dotychczas nikt nie śmiał powiedzieć o nim złego słowa a tu takie wiadra pomyj wylane na jego głowę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX