"Skrajnie nieobiektywny raport", autor związany z TV Trwam. Odpowiedź TVN24 na 1,5 mln zł kary

TVN24 odrzuca oskarżenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i zapowiada, że odwoła się od decyzji rady, która nałożyła na nadawcę 1,5 mln zł kary za obsługę wydarzeń w Sejmie i na Wiejskiej w grudniu 2016 roku.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN aż 1,5 mln złotych kary. Za co? Za relacjonowanie wydarzeń w Sejmie i protestów na Wiejskiej w grudniu ubiegłego roku.

ZOBACZ TEŻ: Gigantyczna kara dla TVN za relacje z grudniowych protestów! "To już oficjalne: idą po Was"

ZOBACZ TEŻ: Opinię o TVN wydał wykładowca z uczelni Rydzyka. Publikuje m.in. w miesięczniku "Egzorcysta"

KRRiT poinformowała w poniedziałek, że decyzja została podjęta na posiedzeniu 7 grudnia. Dokładna wysokość kary to 1 479 000 zł.

W uzasadnieniu rada napisała:

KRRiT po przeprowadzeniu postępowania dotyczącego sposobu relacjonowania w programie TVN 24 wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w dniach 16 – 18 grudnia 2016 r. stwierdziła, iż Spółka TVN SA, nadawca programu TVN 24, naruszyła artykuł 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu

Za co 1,5 mln zł kary dla TVN 

Artykuł 18 ustawy o radiofonii i telewizji, na który powołuje się KRRiT, stanowi, że:

 • "Audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość";
 • "Audycje lub inne przekazy nie mogą sprzyjać zachowaniom zagrażającym zdrowiu lub bezpieczeństwu oraz zachowaniom zagrażającym środowisku naturalnemu".

TVN24 odpowiada KRRiT

W specjalnym oświadczeniu TVN24 odrzuca oskarżenia KRRiT. Nadawca zapowiada, że złoży apelację od decyzji rady.

TVN24 uważa, że oskarżenia sformułowane przez KRRiT opierają się na skrajnie nieobiektywnym i niestarannym raporcie sporządzonym na zlecenie Rady przez osobę związaną z telewizją Trwam i Wyższą Szkołą Kultury Medialnej w Toruniu.

Stacja podkreśla, że w raporcie "opisano tylko wybrane w sposób tendencyjny fragmenty nadawanego programu, aby udowodnić z góry postawioną tezę". "Nie uwzględniono na przykład faktu, że w programie TVN24 szeroko relacjonowano i transmitowano wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości, przedstawicieli władz Sejmu, klubu parlamentarnego PiS i rządu" - oświadcza stacja.

TVN24 podkreśla, że w raporcie nie odnotowano faktu, że wszystkie publiczne wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego były w czasie wydarzeń 16-18 grudnia 2016 roku transmitowane na żywo oraz wielokrotnie cytowane i powtarzane. "W raporcie, na którym oparła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wskazuje się też ani jednego przypadku przekłamania lub błędu rzeczowego" - podaje TVN24.

TVN S.A. stwierdza kategorycznie, że w dniach kryzysu parlamentarnego między 16 a 18 grudnia 2016 dziennikarze TVN24 nie działali aktywnie, nie kreowali atmosfery poparcia dla wydarzeń lecz relacjonowali w możliwie najpełniejszy sposób wydarzenia, co jest podstawowym zadaniem dziennikarstwa informacyjnego. Przedstawianie faktów - zgodnych lub niezgodnych z prawem - nie może być traktowane jako namawianie do jakichkolwiek działań, tak jak pokazywanie przebiegu i skutków wypadku drogowego nie jest propagowaniem naruszania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym

- dodaje Adam Pieczyński, Dyrektor Pionu Informacji TVN.

Prześwietlamy rynek mieszkaniowy w Polsce. "W większym ścisku niż my żyją tylko Rumuni" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 13]

Więcej o:
Komentarze (328)
Odpowiedź TVN24 na 1,5 mln zł kary od KRRiT
Zaloguj się
 • led2007

  Oceniono 142 razy 108

  Kochany narodzie, sprzedałeś demokrację za nędzne 500+, które za pół roku na zapałki nie starczy...

 • tyfus.wolski

  Oceniono 118 razy 104

  1. Zerwać konkordat
  2. Zlikwidować etaty kapelanów
  3. Zlikwidować etaty katechetów
  4. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
  5. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 966
  6. Wyprowadzić religię ze szkół
  7. Usunąć krzyże z urzędów i szkół
  8. Uroczystości państwowe organizować bez udziału kleru
  9. Wstrzymać dofinansowanie "dzieł" KK z kasy państwa
  10. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach

 • tyfus.wolski

  Oceniono 97 razy 83

  Gdzie by nie spojrzeć, wszystkie ślady prowadza do Torunia.
  To tam leżą krzyżem co 3 dni te wszystkie Szydła, Szyszki, Kempy i inne.
  To tam pojechał "w pierwszą podróż" nowy premier Bankomat.
  To tam, w Toruniu układają nową historię zniewolonej Polski.

 • aeromonas

  Oceniono 95 razy 81

  TVN trzymajcie się. PiS wypuścił balon próbny, żeby spróbować zastraszyć media lub zniechęcić ich właścicieli. Na szczęście jest Europejski Trybunał Sprawiedliwości, którego wyroki są prawomocne.

 • krynolinka

  Oceniono 78 razy 56

  To co teraz ? Pan Ziobro wybierze sędziów, którzy skargę rozpatrzą...Ciemność widzę. Ciekawe dlaczego ta rada ślepa gdy publiczny telewizor manipuluje. Nawet fonii nie trzeba włączać, same paski wystarczą.

 • pyss_na_pis

  Oceniono 68 razy 54

  wystarczyło 35 lat od początku Wielkiej Solidarności aby polskie społeczeństwo wybrało ponownie komunę. Wstyd i hańba!!!!!!!!!!!

 • pipistrello_in_giro

  Oceniono 58 razy 46

  Czy TVN mógłby przestać pokazywać PiS? Bo jeszcze się okaże, że pokażą Kempę albo Pawłowicz nie z tego profilu, co trzeba i zostaną oskarżeni o szkalowanie (oczywiście Polski) i szowinizm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX