Donald Tusk bez obstawy w restauracji. Ochrona Kaczyńskiego wygląda "nieco" inaczej

Klientka jednej z brukselskich restauracji spotkała Donalda Tuska. Zdziwił ją fakt, że szef Rady Europejskiej jest bez obstawy. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego to zupełnie inny wymiar.

Donald Tusk został sfotografowany przez jedną z użytkowniczek Twittera, kiedy odwiedzał jarmark bożonarodzeniowy. Z opisu wynika, że było to w Brukseli. Kobieta była zdziwiona do tego stopnia, że zrobiła mu dwa zdjęcia. Zdumiał ją fakt, że szef Rady Europejskiej jest bez jakiejkolwiek obstawy.

"Jestem w Bruxeli, w restauracji i... zatkało mnie...zobaczcie kto siedzi naprzeciwko. Bez obstawy 7 goryli. Luzik" - napisała w swoim wpisie na Twitterze.

Jak widać na zdjęciach, Donald Tusk wtopił się w tłum, a jego obecność nie wywołała poruszenia. Sam szef RE wyglądał na osobę, która czuje się swobodnie.

Tymczasem Jarosław Kaczyński...

Jarosław Kaczyński ma nieco inne podejście do własnego bezpieczeństwa. Jedną z większych pozycji w partyjnym budżecie na 2016 rok zajmują wydatki na ochronę prezesa PiS. Za "działania ochronne" na konto firmy Grom Group trafiło prawie 1,5 miliona złotych - 135 tysięcy miesięcznie.

Ochrona nie jest za darmo

Stosunek Kaczyńskiego do ochrony widać też podczas miesięcznic smoleńskich. Od jakiegoś czasu każdego 10. dnia miesiąca Krakowskie Przedmieście w Warszawie jest szczelnie ogrodzone barierkami, a bezpieczeństwa uczestnikó miesięcznic smoleńskich strzeże ogromna liczba policjantów. W grudniu za barierkami znalazła się uruchomiona dzień wcześniej świąteczna iluminacja i choinka. 

Jak podaje w komunikacie Komenda Stołeczna Policji, zabezpieczenie miesięcznicy i innych demonstracji 10 lipca tego roku kosztowało aż 758 tys. zł. To więcej niż koszty ochrony wszystkich miesięcznic w 2015 roku (622 tys.) i prawie tyle, co wszystkie z 2016 roku (952 tys.).

W rejonie Krakowskiego Przedmieścia pracowało wtedy 2482 policjantów. To także rekordowa liczba. W dniach miesięcznic od stycznia do marca tego roku pracowało w tym rejonie od 770 do 980 funkcjonariuszy. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (266)
Donald Tusk bez obstawy w restauracji
Zaloguj się
 • Grzegorz Siudut

  Oceniono 76 razy 68

  No jak by Kaczor poszedł do restauracji w Brukseli to by trzeba pół miasta obstawić barierkami zmobilizowac ze 4000 policjantów i przynieść specjalną poduchę pod tyłek by jakotako wystawał ponad blat stołu

 • remo29

  Oceniono 49 razy 43

  Jarka zabrali kiedyś do sklepu, dali koszyk, pieniądze, załadowali zakupy, a i tak nie wiedział co dalej. Jakby biedaka zostawić bez ochrony w dowolnym punkcie miasta, to by nie wiedział nawet jak taxi wezwać. I taki socjopata rządzi w środku Europy w XXI wieku.

 • chi-neng

  Oceniono 41 razy 33

  "Za "działania ochronne" na konto firmy Grom Group trafiło prawie 1,5 miliona złotych - 135 tysięcy miesięcznie."
  -----
  Ludzie!
  Za kogo i za co wy tyle placicie?!
  Za tego, ktory chowajac sie za plecy innych, podpala, rozwala wasz kraj, depcze Konstytucje, TK, trojwladze, ordynacje wyborcza, dzieli narod na dwa obozy ziejace do siebie nienawiscia!?
  Ten kaczy kuper - tchorz, ktory wiedzie w kagancach i na smyczach bande d*******w i przydupasow dzialajacych na kazde jego skinienie, jak wytresowane psy?!

 • sailor20170605

  Oceniono 35 razy 31

  Nie możliwe, że znienawidzony w całej galaktyce Tusk chodzi bez obstawy, a słońce Karpat i Bałtyku kochany przez wszystkich Wolaków musi mieć non stop kilku goryli:) To pewnie jakaś prowokacja.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 29 razy 25

  Parszywce z Sekty odgrodzone barierkami, kordonami MO i ZOMO ...
  Co miesiąc na ochronę PiSd BOJĄCYCH się Polaków parę milionów.
  Boją się świńskie wolskie mordy Ludu Polskiego, oj boją! ... A Lud ma coraz większy wkurw!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX