Giertych składa doniesienie do prokuratury: Dziennikarz TVP nawołuje do zamordowania mnie

Roman Giertych składa doniesienie do prokuratury na dziennikarza TVP, Cezarego Gmyza. Poszło o wpis na Twitterze. "Nawołuje do zamordowania mnie" - ocenił Giertych. A wszystko zaczęło się od potyczki z prezesem TVP.

"Giertych do wora, a wór do jeziora" - napisał na Twitterze Cezary Gmyz. Korespondent TVP z Berlina przytoczył słowa, które pojawiły się podczas protestu młodzieży przeciwko Romanowi Giertychowi w 2006 roku, gdy ten był jeszcze ministrem edukacji.

"Do zobaczenia w prokuraturze"

Roman Giertych stwierdził, że nie odpuści dziennikarzowi TVP. "Do zobaczenia w prokuraturze" - napisał na portalu społecznościowym. Zaznaczył, że jeśli tam mu się nie powiedzie, Cezary Gmyz trafi do sądu z prywatnego oskarżenia.

"Nawoływanie do morderstw jest skrajnym przykładem mowy nienawiści" - napisał na blogu Wp.pl Giertych. 

Zaczęło się od książki 

Tweet pojawił się po tym, jak Giertych skrytykował w mediach społecznościowych Jacka Kurskiego. Na blogu mecenasa na stronie Wp.pl czytamy, że prezes TVP odmówił reklamy książki Giertycha pt. "Kronika Dobrej Zmiany" w telewizji publicznej.

"TVP obraziła się, że w reklamie "Kroniki Dobrej Zmiany" nazwaliśmy Kurskiego kłamcą. Ja nie obrażam się, gdy ktoś mi mówi, że jestem wysoki" - brzmiał Tweet Giertycha. To właśnie ten komentarz sprowokował odpowiedź dziennikarza TVP.

Dziennikarz TVP niewzruszony

Cezary Gmyz nie przejął się zapowiedziami Giertycha. Dał temu wyraz odpowiadając na Tweet mecenasa.

Niektórzy internauci stanęli w obronie Cezarego Gmyza wrzucając zdjęcie z protestu w 2006 roku. Widać na nim licealistkę, która na szyi nosi hasło zacytowane przez dziennikarza TVP. 

Roman Giertych zaznacza jednak, że w jego przypadku jest to niedopuszczalne. "Co można darować małoletnim dzieciom, tego nie można darować dorosłemu dziennikarzowi" - napisał na portalu Wp.pl

TVP kpi z kobiet, uwzniośla polityków PiS, a uchodźców porównuje do nazistów. Tak wyglądała tegoroczna "Szopka Noworoczna"

Więcej o:
Komentarze (179)
Roman Giertych składa doniesienie ws. Cezarego Gmyza z TVP
Zaloguj się
 • jeziorak.pl

  Oceniono 82 razy 56

  Dziennikarstwo niejakiego gmyza jest bardzo prymitywne. Właściwie nie nazwałbym tego nawet dziennikarstwem a gmyza dziennikarzem. Nazywanie gmyza dziennikarzem to obraza dla dziennikarzy, którzy rzetelnie wykonują swój zawód.
  Przecież np. każdy kibol może napisać jakiś tekst na twitterze czy gdzie indziej, ale czy fakt, że kibol może napisać jakiś tekst od razu czyni z niego dziennikarza?

 • vito60

  Oceniono 59 razy 47

  Policja coś ostatnio groziła, że będzie ścigać mowę nienawiści w necie. Do roboty kulsony.

 • rozterka47

  Oceniono 70 razy 46

  Gmyz dziennikarzem ?
  Od kiedy to wylewanie pomyj nazywa się dziennikarstwem ?

 • eszp

  Oceniono 53 razy 37

  Pisowcy przekraczają kolejną granicę dobrego smaku.
  Nie mogę pojąć, skąd w tym plemieniu tyle prymitywnej pogardy dla ludzi z innych plemion...?

 • aaz1

  Oceniono 41 razy 31

  i dobrze- z mową nienawiści trzeba walczyć
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  P(oniżają) i S(zczują)

 • czechy11

  Oceniono 35 razy 27

  Blaszczakowa policja macie pierwszy przykład hejtu który możecie zgłosić do prokuratury. Do dzieła jeśli nie oślepliście.

 • kastoripollux

  Oceniono 41 razy 23

  Brawo Romek, trzeba temperować tą obłudną pisowską hołotę. Większych obłudników, kłamców i oszustów nie miała nawet komuna.

 • zgryz3

  Oceniono 29 razy 21

  Smarkaczom banalizującym wypowiedź Gmyza może przypomnę, że PiS całymi latami wytykał i wytyka mowę nienawiści i zbrodni. Proszę sobie skojarzyć dopatrzenie się przez PiS związku przyczynowego takiej mowy z zabójstwem pana Rosiaka. Tyle że PiS udaje zbiorową amnezję i głuchotę na to, że to Jarosław Kaczyński jest osobowym inspiratorem tej mowy nienawiści po katastrofie smoleńskiej, a zbiorowym inspiratorem jest partia chuliganów - PiS. To PiS wprowadził na taką skalę plugawy język do sejmu. Dobry wieczór, pani Sałatko.

 • ale_w_kolo

  Oceniono 32 razy 20

  To widać że teraz trzeba z nimi cytatami rozmawiać. "Spiep**aj dziadu" na początek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX