Macierewicz zmianą premiera się nie przejął. "Proszę, możecie mnie dowolnie odwoływać"

Antoni Macierewicz spotkał się z klubami "Gazety Polskiej". Szef MON sporo mówił czytelnikom o rzekomych "kłamstwach smoleńskich" oraz o swojej przyszłości w nowym rządzie.

Sobotnie spotkanie z ministrem obrony narodowej zorganizowano w Spale. Podczas dyskusji z członkami klubów "Gazety Polskiej" Macierewicz przekonywał m.in., że komisja Millera "sfałszowała raport z przebiegu katastrofy". W pewnym momencie zahaczył też o temat potencjalnej rekonstrukcji rządu.

- Proszę, możecie mnie dowolnie odwoływać - wypalił Macierewicz, wciąż mówiąc o badaniu katastrofy smoleńskiej.

Ale jeżeli chcecie, aby armia polska, była armią polską, a nie armią, która na rozkaz rosyjski, oskarża własnych pilotów, że zabili własnego prezydenta, żeby ukryć zbrodnię dokonaną przez kogo innego (...) to nigdy tego nie zrobię

- zapewniał szef MON. - Przyrzekam państwu, nigdy. Nigdy, bo uważam, że to po prostu hańba - podkreślił Macierewicz.

Antoni Macierewicz pozostanie w MON?

W miniony piątek premier Beata Szydło po wielu tygodniach spekulacji podała się do dymisji, a wraz z nią - cały rząd. Jej miejsce zajął Mateusz Morawiecki, któremu prezydent powierzył misję sformowania nowego rządu.

Skład rady ministrów pod wodzą Morawieckiego ma być jednak niemal identyczny jak do tej pory - przekonują politycy PiS, w tym sam premier. Na ewentualne zmiany w ministerstwach trzeba będzie poczekać co najmniej do stycznia.

W tym kontekście przyszłe losy Antoniego Macierewicza w rządzie PiS stoją pod wielkim znakiem zapytania. Nie od dziś wiadomo, że urzędujący szef MON nie pozostaje w najlepszych relacjach z prezydentem Andrzejem Dudą.

Obaj politycy spierają się m.in. o nominacje generalskie, system dowodzenia armią oraz osobę gen. Jarosława Kraszewskiego z prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

W ostatnich dniach podległy MON-owi kontrwywiad odebrał Kraszewskiemu certyfikaty dostępu do informacji niejawnych. Co ciekawe, informacja o tym pojawiła się w mediach w dniu desygnacji Morawieckiego na premiera.

Więcej o:
Komentarze (331)
Antoni Macierewicz: Proszę, możecie mnie odwoływać
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 95 razy 85

  Jedna krzyczy, za co mnie chcecie odwołać i wyleciała. Drugi prowokuje prosząc, chcecie to mnie odwołujcie. Dziwnie mi to wygląda. Mają chyba tego samego lekarza.

 • cezaryk

  Oceniono 76 razy 70

  > Macierewicz zabrał głos ws. swojej przyszłości

  Może by zabrał głos w czasie swojej przeszłości?
  Szkolenie w jakich latach się odbywało?

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 76 razy 66

  Rodacy,piSSdzielcom nigdy nie ufajcie,to jest wredny naród smoleński.

 • kruk6666

  Oceniono 49 razy 43

  Wstyd żeby ministrem obrony był agent Kremla, bezczelnie śmiejący się wszystkim w twarz, ma teczki na wszystkich w PiS-e i nigdy go nie usuną , już po książce Piątka powinno go nie być i powinien siedzieć, ale to nie w Wolsce rządzonej przez GRU.

 • zueoko

  Oceniono 39 razy 35

  Anton coś ostatnio nerwowy. Chyba mocodawcy za mocno go cisną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX