Wybór Morawieckiego na premiera nie zdziwił jego matki. Mówi jaką ksywkę miał jako dziecko

Po desygnacji na premiera, matka Mateusza Morawieckiego udzieliła wywiadu portalowi GazetaWrocławska.pl. Przyznała, że taki obrót spraw jej nie zaskoczył. Zdradziła też, że w dzieciństwie wołano na niego "Dziki".

- Bardzo często rozmawiam z synem, więc wiedziałam co się szykuje. Wczoraj go pobłogosławiłam i powiedziałam: synku ufam ci, bo wiem, że chcesz dobrze - powiedziała portalowi GazetaWrocławska.pl Jadwiga Morawiecka, matka przyszłego premiera.

"Chciał zrobić coś dobrego"

Matka Mateusza Morawieckiego nie kryła dumy z syna. Opowiadała, że ma on czwórkę dzieci oraz o tym, że od najmłodszych lat był mądry i odważny. Zapytano ją m.in. o to, czy już w dzieciństwie marzył o władzy.

- Na pewno chciał dla Polski zrobić coś dobrego, o tym marzył - opowiadała matka przyszłego premiera. - Czymkolwiek się w życiu zajmował, to zawsze robił to bardzo solidnie, w wewnętrznej prawdzie. Jego poglądy zawsze cechowała uczciwość, patriotyzm i szacunek do drugiego człowieka - mówiła.

Siostra wołała na niego "Dziki"

W wywiadzie pojawił się też wątek pseudonimu, który Mateusz Morawiecki otrzymał w dzieciństwie. Nadała mu go własna siostra.

- Gdy był mały, do wielu rzeczy podchodził z rezerwą, lubił być niezależny. Pamiętam, że jak miał 5-6 lat to jego siostra wtedy wołała na niego „Dziki” - opowiadała o synu Jadwiga Morawiecka.

Błogosławieństwo ojca

Dzień wcześniej ojciec Mateusza Morawieckiego zdradził, o czym rozmawiał z synem po tym, jak PiS zdecydował, że to on zastąpi na stanowisku premiera Beatę Szydło.

- Rozmawiałem z synem w nocy, prosił mnie o błogosławieństwo na ten nowy, trudny czas. I ważny czas dla Polski. Nie dawałem mu żadnych rad - przyznał w rozmowie z dziennikarzami Kornel Morawiecki, ojciec premiera.

Morawiecki nowym premierem

W piątek 8 grudnia premier Beata Szydło złożyła dymisję ze swojego stanowiska. Prezydent Andrzej Duda przyjął je i podziękował za współpracę. Na nowego premiera desygnowany został Mateusz Morawiecki.

Więcej o: