To spotkało Morawieckiego w latach 80. "Kazano mu kopać swój grób"

Mateusz Morawiecki w latach 80. był ofiarą ciężkich pobić i zastraszeń w związku z działalnością opozycyjną. O jednym z takich incydentów opowiadali bliscy przyszłego premiera.

Mateusz Morawiecki jako syn opozycjonisty Kornela Morawieckiego od najmłodszych lat angażował się w działalność antykomunistyczną. To wiązało się z pobiciami, przesłuchaniami i rewizjami.

Jak opowiadała w rozmowie z portalem Wszystkoconajwazniejsze.pl siostra Mateusza Morawieckiego, Anna Morawiecka, jej brat został pobity przez ZOMO pierwszy raz, gdy miał 15 lat. Po wyjściu z kościoła został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy poznawszy jego nazwisko zaczęli bić go pałkami. - Wrócił do domu cały w sińcach i ślady zostały mu na długo - opowiadała siostra.

W Mateusza Morawieckiego mierzono również z pistoletu i straszono, że jego młodsza siostra zostanie zgwałcona przez nieznanych sprawców. Odmawiał zeznań obciążających jego ojca, gdy ten się ukrywał. - Daliśmy mu minimalną ochronę w momencie, w którym porwano go z ulicy i przeprowadzono mu seans strachu. Kazano mu nawet kopać swój grób - mówił w "Czarno na białym" w TVN24 działacz opozycji PRL Wojciech Myślecki.

Opozycjoniści po tym incydencie przeprowadzili akcję odwetową na szefie wrocławskiej SB, podpalając jego dom letniskowy.

Morawiecki publikował też artykuły w prasie podziemnej. Pod koniec lat 80. brał udział w strajkach na Uniwersytecie Wrocławskim.

To już oficjalne. Morawiecki desygnowany na premiera, dymisja Szydło przyjęta

Więcej o:
Komentarze (184)
Mateusz Morawiecki pobity jako nastolatek. "Kazano mu nawet kopać swój grób"
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 51 razy 33

  A dzisiaj ręka w rękę z Piotrowiczem. Pięknie zaczynał, niepięknie kończy.

 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 27

  Nadal panu prezesowi do pięt nie dorasta. Co tam pałowanie. Pan prezes chodził po mieście jak gdy nigdy nic. Niczego się nie bał. To jest dopiero opozycyjny życiorys..

 • antykaczysta40

  Oceniono 36 razy 24

  Ty Morawiecki a wiesz, że ja w wieku 12 lat musiałem stać za mięsem w kolejce? Ty też?

 • zd46

  Oceniono 30 razy 20

  Ulotkarz Mateuszek, ocierajacy sie o "Solidarnosc" usmarkanym nosem jest kumplem PZPR-wskiego prokuratora Piotrowicza, brawo !!

 • zd46

  Oceniono 24 razy 18

  Mateusz Morawiecki działał w założonej przez ojca Solidarności Walczącej i stad te "bohaterskie referencje" dla synka i prawda historyczna. Synek bohater szkolil sie na bohatera u tatusia. Czy synek umie tak jak tatus glosowac bez obecnosci przy glosowaniu? Tatus jest anarchista z krwi i kosci.

 • 6drabin

  Oceniono 24 razy 18

  A mój kolega w 5 klasie szkoły podstawowej na lekcji rysunku w ramach tematu: „narysuj wspomnienia z wakacji" narysował coś w rodzaju komiksu przedstawiając zamieszki i starcia z milicją w Bydgoszczy. Omal nie wsadził do więzienia swoich rodziców, ale na szczęście nauczyciel był przytomny i kazał mu zniszczyć ten rysunek i nikomu nie pokazywać.
  Czy to znaczy, że też był opozycjonistą?

 • mr.superlatywny

  Oceniono 23 razy 17

  W te legendy watpie, tak samo jak w próbe mitologizacji Kaczkowskich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX