Ojciec Mateusza Morawieckiego o nocnej rozmowie. "Syn prosił mnie o błogosławieństwo"

Mateusz Morawiecki ma wkrótce objąć stanowisko premiera. Jego ojciec, Kornel Morawiecki, zdradził, o czym rozmawiali w noc po tym, kiedy PiS zdecydował, że to on zastąpi na stanowisku premiera Beatę Szydło.

- Rozmawiałem z synem w nocy, prosił mnie o błogosławieństwo na ten nowy, trudny czas. I ważny czas dla Polski. Nie dawałem mu żadnych rad - przyznał w rozmowie z dziennikarzami Kornel Morawiecki, ojciec przyszłego premiera.

Kornel Morawiecki, który jest posłem koła Wolni i Solidarni został przyłapany w Sejmie przez dziennikarzy przed rozpoczęciem piątkowych obrad. Wszyscy chcieli się dowiedzieć jak skomentuje nominację dla swojego syna. 

- To dobra zmiana. Jak pana Mateusza Morawieckiego zastąpi inny premier, to też będzie dobra zmiana. Chciałbym, żeby każdy kolejny premier był lepszy od poprzedniego - mówił ojciec przyszłego szefa rządu. - Byłem bardzo dumny z tego, że był doradcą premiera Donalda Tuska - podkreślił Morawiecki.

Dodał, że w związku z desygnacją Mateusza Morawieckiego jego koło nie planuje przystąpienia do Zjednoczonej Prawicy.

Mateusz Morawiecki za Beatę Szydło

Decyzję o tym, że Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło PiS ogłosił w czwartek wieczorem. Rzeczniczka partii przekazała, że pani premier złożyła rezygnację, która została przyjęta. Szydło ma zostać w rządzie. Oficjalnie wiadomo tylko, że ma objąć stanowisko "eksponowane". Według nieoficjalnych informacji będzie to stanowisko wicepremiera bez teki.

Mateusz Morawiecki - takiego premiera nigdy Polska jeszcze nie miała >>>

Jak Jarosław Kaczyński tłumaczył członkom PiS zmianę premiera? Tu znów mamy tylko przecieki z zamkniętego spotkania. Prezes miał na nim mówić, że Beatę Szydło "trzeba całować po rękach i nogach" za jej zasługi. Roztoczył też wizję kolejnych funkcji, jakie mogłaby objąć, w tym prezydenta - donosił reporter Radia ZET.

A co w najbliższych dniach? Wszystko wskazuje na to, że przekazanie władzy Mateuszowi Morawieckiemu odbędzie się w błyskawicznym tempie. Już w piątek może desygnować do prezydent Andrzej Duda, w poniedziałek zaprzysiężenie, we wtorek expose nowego premiera... Dowiedz się więcej na temat planów Mateusza Morawieckiego na najbliższe dni >>>

Więcej o: