Kulisy odwołania Szydło. Tak Kaczyński tłumaczył swoim ludziom konieczność zmian

Tylko dwie osoby z Komitetu Politycznego PiS były przeciwne powołaniu Mateusza Morawieckiego na premiera. Po wszystkim przemówił Jarosław Kaczyński - opisuje dziennikarz Mariusz Gierszewski.

Beata Szydło złożyła rezygnację z funkcji premiera na ręce Komitetu Politycznego PiS. Rezygnacja została przyjęta w tajnym głosowaniu, a na stanowisko szefa rządu Komitet rekomendował dotychczasowego wicepremiera - Mateusza Morawieckiego. Beata Szydło ma objąć w rządzie "ważną i eksponowaną funkcję".

Z czasem zaczęły się pojawiać przecieki na temat przebiegu tajnego głosowania. Mariusz Gierszewski z Radia ZET napisał na Twitterze, że za powołaniem Morawieckiego głosowało 30 członków KP PiS, 2 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. 

"Do posłów przemówił tylko prezes Kaczyński. Zmianę uzasadnił m.in. skomplikowaną sytuacją międzynarodową. Podziękował Beacie Szydło za 'wspaniałą postawę, za którą trzeba ją całować nie tylko po rękach ale i po nogach'. Stwierdził, że przed nią jeszcze wiele politycznych możliwości, funkcje premiera, prezydenta" - pisze Gierszewski. 

"Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem"

Kwestie międzynarodowe znalazły się także w oficjalnym uzasadnieniu decyzji. - Sytuacja międzynarodowa i sytuacja krajowa powoduje to, że przed nami troszkę inne wyzwania - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję" - napisała Beata Szydło.

Więcej o:
Komentarze (385)
Mateusz Morawiecki wyznaczony na premiera. Kaczyński to uzasadniał "sytuacją międzynarodową"
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 124 razy 108

  Czyli tłumacząc na polski ,,nikt już w Europie nie traktuje poważnie pani z broszką. Nawet nie chcą z nią rozmawiać, bo głupia jest i nic nie może. Spróbujemy ich nabrać na finansistę młodszego pokolenia, co chociaż chwilowo pozwoli nam wciskać kit o wzrastającej pozycji Polski na arenie międzynarodowej".

 • chi-neng

  Oceniono 94 razy 72

  "Kaczyński uzasadnił m.in. skomplikowaną sytuacją międzynarodową."
  -----
  Ten TCHORZ smie uzasadniac SWOJE DAZENIA DO DYKTATURY skomplikowana sytuacja miedzynarodowa, ALE SAM NIE MA ODWAGI ZABRAC GLOSU W SPOTKANIACH MIEDZYNARODOWYCH, TYLKO WYSTAWIA SWOICH PRZYDUPASOW I D****LIZOW!

 • krynolinka

  Oceniono 74 razy 60

  Ta cała "sytuacja międzynarodowa " już pogratulowała Polsce nowego premiera ? Warszawski
  korespondent czeskiego radia świetnie się zdziwił : "Světový unikát: Premiérka rezignovala sotva 12 hodin potom, co v parlamentu ustála hlasování o nedůvěře. To je Polsko Jarosława Kaczyńského."

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 62 razy 52

  Pierdu pierdu, skomplikowana sytuacja międzynarodowa :-)
  Ciekawe czym niby różni się sytuacja międzynarodowa dzisiaj i rok temu?
  Kaczyński myślał że po dwóch latach "rządów" będzie miał bezwzględna większość w Sejmie dzięki przejęciu Kukizowcow i 90% poparcia w sondażach dzięki łapówce 500+, propagowaniu islamofobii i brataniu się Rydzykowymi moherami... A tu ciągle dupa, nawet w rządowym Cebosie trudno się oderwać od 30% progu pisowskich Edków

 • milarama

  Oceniono 43 razy 35

  Chwileczkę, jaka to jest skomplikowana sytuacja międzynarodowa? Że nie chcą gadać z przygłupami, to rzecz jak najbardziej naturalna, a pan Morawiecki tego nie zmieni.

 • evergreen111

  Oceniono 34 razy 32

  "Za co chcecie mnie odwołać? Za to, że Polacy godnie żyją? To wam przeszkadza?" - darła się wczoraj Becia. Jak widać krzyczała to nie do opozycji, ale do partyjnych kolesi :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX