To był trudny dzień dla Beaty Szydło. Teraz podsumowała wszystko jednym wpisem

Beata Szydło żegna się ze stanowiskiem premiera. Na Twitterze podziękowała wyborcom. Jej miejsce ma zająć, namaszczony przez PiS, Mateusz Morawiecki.

Beata Szydło opuściła siedzibę PiS. Wcześniej komitet polityczny partii przyjął jej rezygnację i wyznaczył Mateusza Morawieckiego na nowego premiera. Dziś pełni on funkcję wicepremiera. 

Zobacz zdjęcia: tak Beata Szydło opuszczała Nowogrodzką. Czy to uśmiech?

Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję

- napisała Beata Szydło na Twitterze.

Beata Szydło zmuszona do złożenia dymisji w partyjnej centrali, nie u prezydenta. "Cyrk na kółkach" >>>

Beata Szydło dostanie "eksponowane stanowisko"

- Chcemy, by Beata Szydło pełniła ważną, eksponowaną funkcję w rządzie - mówiła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Według nieoficjalnych informacji Beata Szydło ma zostać wicepremierem do spraw społecznych. W końcu sukces PiS-owskiego programu 500 plus to też jej dzieło.

Beata Mazurek nie chciała ujawnić szczegółów głosowania Komitetu Politycznego PiS. Dziennikarze ustalili, że za Morawieckim głosowało 30 osób, 2 przeciw, a 1 się wstrzymała. 

- Sytuacja krajowa i międzynarodowa powoduje to, że przed nami kolejne wyzwania. Ewoluują więc nasze dotychczasowe działania, stoją przed nami inne zadania. To wymaga korekty nie tylko zmian ministrów, ale i kierownictwa - przekazała dziennikarzom Mazurek.

A co z ministrami? Spekulowano przecież o dymisji m.in. Witolda Waszczykowskiego. Wygląda na to, że na konkrety znów trzeba będzie poczekać. Politycy PiS zdradzili tylko, że decyzje dotyczące ministrów mają zapaść w styczniu. Z kolei wotum zaufania dla rządu Morawieckiego ma być głosowane w najbliższy wtorek (12 grudnia). 

Beata Szydło zdegradowana. Śledź naszą relację na żywo >>>

Laurka dla Beaty Szydło

W komunikacie po posiedzeniu komitetu politycznego PiS stwierdzono, że Beata Szydło odegrała szczególną rolę przy osiąganiu sukcesów w - jak wyliczono - sferze społecznej i ekonomicznej, na niwie oświaty i kultury oraz na polu bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego państwa i polityki zagranicznej.

Wykazała się Ona ogromną sprawnością polityczną, niezwykłym talentem medialnym, wyjątkową determinacją i odwagą, a także niezwykłą pracowitością

- oceniły władze PiS. Komitet polityczny złożył też "gorące podziękowania Pani Premier Beacie Szydło".

Żywimy ogromny szacunek dla dokonań Pani Premier oraz darzymy Ją wielką sympatią, jaką zaskarbiła sobie swoją pracą dla Polski

- napisano w końcowym komunikacie.

Więcej o: