Pilne rozmowy na szczycie. Prezydent wzywa na spotkanie premier Szydło i prezesa Kaczyńskiego

W czwartek rano prezydent Andrzej Duda spotka się z premier Beatą Szydło oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim - poinformował niespodziewanie Pałac Prezydencki.

Do pilnego spotkania dojdzie z inicjatywy Andrzeja Dudy - podano w krótkim komunikacie. Rozmowy zaplanowano na godz. 9:30. Co ciekawe, w tym samym czasie w Sejmie będzie trwała dyskusja nad wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło zgłoszonym przez PO.

- Chodzi o to, żeby przykryć tę debatę - ocenił w czwartek rano Grzegorz Schetyna. W wywiadzie dla radiowej Trójki dodał, że wiele wskazuje, iż to Jarosław Kaczyński zostanie nowym szefem rządu.

Zbierze się też komitet polityczny PiS

Czwartkowe spotkanie to najprawdopodobniej kolejna odsłona trwającej od dwóch miesięcy dyskusji o rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. Po południu zbierze się w tej sprawie także komitet polityczny PiS.

Ostatnie doniesienia mówią o tym, że fotel szefa rządu miałby przejąć obecny wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego kandydaturę miał zasugerować w poniedziałek na zamkniętym spotkaniu na Nowogrodzkiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Tego samego wieczoru, już po północy, Beata Szydło napisała zagadkowego tweeta, zaczynającego się od słów: "Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska". Podczas ostatniego posiedzenia rządu, w rozmowie z ministrem środowiska, żartowała z kolei: "Może mnie nie odwołają do czwartku".

Nie brak głosów, że zamieszanie wokół ewentualnych zmian w rządzie ma wyłącznie "przykryć" trwające w Sejmie prace nad zmianami w sądach. Przypomnijmy, w nocy ze środy na czwartek PiS przegłosował kolejne poprawki do prezydenckich ustaw o SN i KRS.

Dymisja Beaty Szydło przesądzona?

Część dziennikarzy podejrzewa, że czwartkowe spotkanie oznacza najpewniej rezygnację Beaty Szydło.

"Premier złoży dymisję, a prezydent powierzy misję tworzenia rządu prezesowi" - przewiduje Maciej Głogowski z TOK FM. "Pożegnalne śniadanie?" - pyta z kolei retorycznie Konrad Piasecki z Radia Zet.

Więcej o:
Komentarze (158)
Andrzej Duda wzywa premier Szydło i prezesa Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • natemat22

  Oceniono 33 razy 15

  godz . 9.30 ?
  przecież Jarek o tej godzinie przewraca się na drugi bok , ale ten p.Adrian złośliwy
  --
  #kolęda ? nie ! dziękuję !
  od morza do Tatr , do granic
  podaj dalej

 • tomasz.rze

  Oceniono 18 razy 10

  Mam w kaczej dudzie wszystkie morawieckie szydła i ich stozunki dyplomatolskie.
  Byłem w sklepie po chleb, jajka, mleko, ser żółty i pomidor na śniadanie.
  Zapłaciłem.Więcej niż poprzednio. Dlaczego?

 • hart_brejker

  Oceniono 12 razy 8

  Tak, tak...
  Przebieg rozmowy...
  "Jarek, Becia popatrzcie jak zrobiliśmy głupiego suwerena z tymi sądami..."

 • kac

  Oceniono 11 razy 7

  Przy tek okazji okazuje się całkowite lekceważenie dla wniosku o konstruktywne wotum nieufności. PiS na każdym kroku okazuje pogardę i lekceważenie dla politycznych rywali. Dlatego po odzyskaniu w Polsce państwa prawa trzeba będzie PiS rozliczyć do końca, bez jakiejkolwiek litości, każdy kto łamie prawo musi stanąć przed sądem !

 • 20portal

  Oceniono 10 razy 6

  Po kilkumiesięcznym grillowaniu następuje zjedzenie kiełbaski.
  Na śniadanie.
  Przypominam: określenie "premier Beata Szydło" to jest w Polsce oxymoron.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX