Szydło o rekonstrukcji: Wierzę w mądrość pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Beata Szydło była gościem "Rozmów niedokończonych" w TV Trwam. Premier odniosła się do rekonstrukcji rządu, a także do wniosku o konstruktywne wotum nieufności.

Premier Beata Szydło w TV Trwam powiedziała, że przedłużające się spekulacje na temat rekonstrukcji rządu szkodzą Polsce. Szefowa rządu wyraziła nadzieję, że decyzje dotyczące ewentualnych zmian zapadną jak najszybciej. - Sama zwracałam uwagę, żebyśmy ten temat już zamknęli, bo to szkodzi Polsce, państwu. Ale myślę, że to nastąpi lada chwila - powiedziała premier.

"Rekonstrukcję się robi, a nie o niej opowiada"

Zdaniem Beaty Szydło, moment na ewentualne zmiany jest właściwy, ale bez potrzeby się wydłuża. Dodała, że połowa kadencji jest dobrym okresem na podsumowania. - Na spojrzenie na to, co się udało, co jest jeszcze do zrobienia, czy w związku z tym można to jakoś przemodelować - powiedziała Beata Szydło. Premier powtórzyła swoje słowa o tym, że "rekonstrukcję się robi, a nie o niej opowiada".

Decyzje zapadną w czwartek?

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że w czwartek wieczorem odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Komitet Polityczny partii będzie podejmował decyzje dotyczące obecnej sytuacji politycznej, w tym rekonstrukcji gabinetu Beaty Szydło. Dodała, że każdy z uczestników tego posiedzenia będzie miał prawo wypowiadania się i trudno powiedzieć, czy poza Jarosławem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim i Beatą Szydło będą rozpatrywane jeszcze inne kandydatury na stanowisko premiera.

„Stek bzdur i kłamstw”

Beata Szydło w TV Trwam odniosła się też do wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności. - Wniosek jest żałosny. To stek bzdur i kłamstw - powiedziała premier o jutrzejszym głosowaniu. Platforma uzasadnia swój wniosek między innymi "przyzwalaniem na mowę nienawiści podczas Marszu Niepodległości".
Beata Szydło podkreślała, że te zarzuty są nieprawdziwe. Mówiła, że polski rząd potępił i potępia wszelkie przejawy antysemityzmu i faszyzmu. - Odrzucamy wszystko to, co godzi w normalne funkcjonowanie państwa i mówimy o tym bardzo wyraźnie - powiedziała premier.

Ukłon w stronę prezesa

Beata Szydło w ciepłych słowach odniosła się do prezesa PiS. - Wierzę w mądrość pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego - zapewniła.

Premier w obronę wzięła też szefa resortu obrony narodowej. - Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz jest najczęściej atakowanym ministrem w moim rządzie, bo robi największe, potrzebne i konieczne zmiany. Walczy z różnego rodzaju uwikłaniami, układami, które przez wiele lat tkwiły w armii - stwierdziła Beata Szydło.

Więcej o:
Komentarze (140)
Beata Szydło w TV Trwam o rekonstrukcji rządu
Zaloguj się
 • jego-wysokosc

  Oceniono 30 razy 30

  Przez osiem kolejnych lat Polcy i Polacy nie będą musieli patrzeć na papierową gębę marionetki?

 • figa.7

  Oceniono 31 razy 29

  Dlaczego pani premier nie wystąpi na konferencji prasowej lub w sejmie. Nie uderzy pięścią w stół i nie zawoła buńczucznie: Jestem Szydło, Beata Szydło. Jestem premierem i to ja ustalam skład mojego rządu. A cała Polska zamiera z zachwytu, bo w to wierzy. Przecież pani premier zawsze mówi prawdę.

 • justas32

  Oceniono 28 razy 26

  Wiara to choroba słabego umysłu. Wiara w Kaczyńskiego - to śmiertelna choroba świadcząca o braku umysłu ...

 • polakadam

  Oceniono 26 razy 24

  Pani Premier zostało Pani 48 godz... lepiej teraz odpisać postanowienia trybunału niż za kilka lat stanąć przed trybunałem stanu... i wstyd na wieki dla rodziny. Miłośnik kotów zostawił panią pomino za łamała pani konstytucję na jego polecenie.. podpisanie i wydrukowanie w ostatnim dniu urzędowania może ocalić twarz.

 • jestem.z.pisu

  Oceniono 24 razy 22

  Ja też wierzę w nieomylność Jaśnie Pana Szanownego Zbawiciela Wolski, Krula Trujmoża, Prawdziwego Polaka, Prawdziwego Patrioty, Prawdziwego Katolika, Umiłowanego Wodza Jarosława Co Wolske Podniósł z Kolan, Szacownego Człowieka Roku „Gazety Polskiej”, Legendarnego Człowieka Roku Tygodnika „Wprost”, Cudownego Człowieka Roku 2014 Forum Ekonomicznego w Krynicy, „Człowieka Wolności 2016” tygodnika „W Sieci", Kawalera Orderu Zwycięstwa Świętego Jerzego Gruzji, Kawalera Mieszkającego z Kotem na Żoliborzu, Pana Prezesa Łaskawego Naszego Amen

 • justas32

  Oceniono 23 razy 21

  Bardzo często wiara jest synonimem głupoty. W tym wypadku - bezgranicznej ...

 • 01number

  Oceniono 22 razy 20

  Pozdrowienia z więzienia cela czeka Beatko :)

 • justas32

  Oceniono 26 razy 20

  Moralny karzeł mianuje nowego Premiera. Co na to Konstytucja ? A no co tu komu konstytucja ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX