Będzie pilna narada w siedzibie PiS. Komitet polityczny zajmie się rekonstrukcją rządu

W czwartek po południu zbierze się komitet polityczny PiS - poinformowała rzeczniczka tej partii Beata Mazurek, cytowana przez PAP. Tematem spotkania będzie rekonstrukcja rządu.

Dyskusja o planowanej rekonstrukcji rządu Beaty Szydło toczy się już od kilku tygodni. Ostatnie doniesienia mówią o tym, że fotel szefa rządu miałby przejąć obecny wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego kandydaturę miał zasugerować w poniedziałek na zamkniętym spotkaniu na Nowogrodzkiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Tego samego wieczoru, już po północy, Beata Szydło napisała zagadkowego tweeta, zaczynającego się od słów: "Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska". Podczas ostatniego posiedzenia rządu, w rozmowie z ministrem środowiska, żartowała z kolei: "Może mnie nie odwołają do czwartku".

"Naturalnym kandydatem jest prezes"

W środę kolejne komentarze wywołała wypowiedź Adama Lipińskiego, wiceprezesa PiS i jednego z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

- Naszym naturalnym kandydatem jest prezes Jarosław Kaczyński. Natomiast jakby się prezes nie zdecydował, to najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki. Sądzę że przed świętami (zapadnie decyzja). Mam nadzieję - powiedział w Sejmie Lipiński w rozmowie z dziennikarzami.

Zobacz też: Nieoficjalnie: Mateusz Morawiecki jednak nie zastąpi Beaty Szydło. "Ale pula rośnie"

Więcej o: