Donald Tusk zabrał głos w sprawie zatrzymania generała Piotra Pytla. "Jestem dumny"

Zatrzymanie gen. Piotra Pytla budzi dużo emocji. PO bije na alarm. Sytuację właśnie skomentował Donald Tusk.

- Jestem dumny, że jako premier mogłem współpracować z generałami Pytlem i Noskiem. Byli i są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru - napisał na Twitterze Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej ma w zwyczaju komentować tam bieżące wydarzenia. 

- Dziś jest to Piotr Pytel, jutro to może być każdy z państwa, jeśli skrytykują państwo Antoniego Macierewicza - mówił z kolei w czasie specjalnej konferencji prasowej Tomasz Siemoniak. - Nie znamy szczegółów tej sprawy. Domagamy się wyjaśnień, natomiast nie ma precedensu chyba że odwołać się do poprzednich rządów PiS, gdzie szefowie służb byli zatrzymywani do tego żeby w taki sposób traktować ludzi którzy poświęcili swoje życie, zdrowie służbie RP. Chcę z całą mocą powiedzieć: gen. Pytel jest uczciwym oficerem - zapewniał Siemoniak.

Zatrzymanie gen. Piotra Pytla

Informację o zatrzymaniu Piotra Pytla podała z samego rana jego żona. Niedługo później potwierdził ją rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej ppłk Artur Karpienko. - Wobec gen. Piotra Pytla jest prowadzone śledztwo, stawiane mu są zarzuty w związku z nielegalnym współdziałaniem z FSB - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Antoni Macierewicz.

Dowiedz się więcej: Gen. Piotr Pytel zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową >>>

Przypomnijmy: Donald Tusk był przesłuchiwany w prokuraturze jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Postawiono w nim zarzuty byłym szefom SKW Januszowi Noskowi i jego następcy - Piotrowi Pytlowi. 

Tłumy witają Donalda Tuska. Jedni krzyczą: "Sto lat!", inni "Będziesz siedzieć!" >>>