"Ona jest upokarzana w sposób, powiedziałbym, przykry. Uważam ją za szkodnika, ale szkoda mi jej"

- Ja nie przeżywałem takich upokorzeń, jakie są fundowane Beacie Szydło - ocenia w rozmowie z naTemat były premier z ramienia PiS, Kazimierz Marcinkiewicz.

- Ona (Beata Szydło - red.) jest upokarzana w sposób taki, powiedziałbym, przykry. Ja nie lubię tego, co Beata Szydło robi w rządzie, uważam ją za szkodnika, ale jednak szkoda mi jej jako człowieka, że jest w tak beznadziejny sposób traktowana - mówi w rozmowie z naTemat Kazimierz Marcinkiewicz. 

Marcinkiewicz uważa, że "Beata Szydło nie jest zapraszana nawet na spotkania kierownictwa partii, na których omawiane są decyzje rządowe". - Przypomnę, że ona jest wiceprezesem PiS-u - podkreśla.

Jego zdaniem Beata Szydło nie będzie kandydatką na prezydenta Warszawy, bo przegrałaby starcie o stolicę. Marcinkiewicz przewiduje, że obecna premier będzie szeregową posłanką, a później może będzie kandydować do Parlamentu Europejskiego. 

W 2006 roku Kaziemierz Marcinkiewicz został - jak to określa - "poproszony o złożenie dymisji". Jego stanowisko zajął wówczas Jarosław Kaczyński.

10 lipca 2006 r., nowy premier Jarosław Kaczyński (z prawej) i ustępujący premier Kazimierz Marcinkiewicz (fot. Sławomir Kamiński/AG)10 lipca 2006 r., nowy premier Jarosław Kaczyński (z prawej) i ustępujący premier Kazimierz Marcinkiewicz (fot. Sławomir Kamiński/AG) 10 lipca 2006 r., nowy premier Jarosław Kaczyński (z prawej) i ustępujący premier Kazimierz Marcinkiewicz (fot. Sławomir Kamiński/AG)

Beata Szydło przestanie być premierem?

Przecieki, spekulacje - od kilku miesięcy PiS trzyma wszystkich w napięciu, jak będzie wyglądać zapowiedziana rekonstrukcja rządu. Beatę Szydło miał - według nieoficjalnych informacji zastąpić Jarosław Kaczyński, ostatnio mówiło się o Mateuszu Morawieckim. Sama Szydło zdaje się znosić te wszystkie informacje z pokorą. - Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska.Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy - napisała ostatnio na Twitterze, niedługo po spotkaniu w siedzibie PiS, na którym miał być poruszany temat jej dymisji.

Nieoficjalnie: Mateusz Morawiecki jednak nie zastąpi Beaty Szydło. "Ale pula rośnie" >>>

Więcej o:
Komentarze (266)
Beata Szydło "jest upokarzana w sposób przykry"
Zaloguj się
 • frankyy

  Oceniono 77 razy 61

  Szydło już nam zbrzydło. Wcale mi jej nie szkoda, jak ktoś pozwala żeby z niego zrobić wycieraczkę to niech się nie dziwi że wycierają nim buty.

 • fruqo3

  Oceniono 71 razy 57

  A mnie nie jest jej szkoda. Tak kończą ludzie bez kręgosłupa robiący za podnóżki innych i wykonawcy poleceń.

 • iarna

  Oceniono 47 razy 43

  Mam pytanko do Pani Szydło, w oparciu o cytat z jej wypowiedzi: "Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska.Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy"
  Bardzo proszę o wyjaśnienie, jak rozumie Pani pojęcia "tolerancja" i "otwartość" i w czym one się przejawiają w pracy Pani rządu? Gdzie powinienem szukać znamion ich występowania?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • andmas

  Oceniono 43 razy 39

  Pani Beatka zgodziła się na funkcje Premiera ,bez własnego zdania , wcale nie jest mnie jej żal ,do Parlamentu EU się nie nadaje ,kto będzie nią kierował ?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 45 razy 37

  Jedyne miejsce które pasuje dla niej i przed którym musi stanąć, jako osoba odpowiedzialna za decyzje KC PiS jest Trybunał Stanu.

 • wwim

  Oceniono 28 razy 26

  I świetnie, niech wraca do obory, gdzie jej miejsce. A po zmianie rządów - Trybunał Stanu i wyrok !!!

 • cezaryk

  Oceniono 36 razy 24

  > upokarzana w sposób przykry
  Poupokarzajmy Becię w sposób przyjemny.
  Wielokrotnie.

 • def11

  Oceniono 32 razy 24

  Szkoda ?! Chyba pan żartuje, po pierwsze na własne życzenie, a po drugie jak można żałować kogoś kto godząc się na rolę marionetki upokarza urząd premiera państwa i pozbawia go należytego szacunku !

 • japka_putina

  Oceniono 29 razy 23

  Szydło jest nikim, nie ma nic mądrego do powiedzenia na żaden temat, do tego wygląda jak dojarka z PGR w wieku emerytalnym. Jedyne co potrafi, to kłamać i oczerniać. Mnie jej nie szkoda ani troszeczkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX