Prezydent wystawił po orędziu księgę do podpisów. A teraz zobaczcie pierwsze 5 nazwisk

Swoim wczorajszym orędziem prezydent Andrzej Duda zainaugurował obchody 100-lecia polskiej niepodległości. Na pamiątkę przygotowano specjalną księgę pamiątkową. Kto wpisał się do niej jako pierwszy?

We wtorek prezydent wystąpił przed Zgromadzeniem Narodowym - czyli połączonymi izbami Sejmu i Senatu. W swoim orędziu Andrzej Duda zaapelował m.in. o jedność narodową, porównał też kosmopolityzm do nazizmu i komunizmu. Po przemówieniu w gmachu parlamentu wystawiono specjalną księgę pamiątkową.

Zdjęcie pierwszej karty udostępnił na Twitterze prezydencki współpracownik Marcin Kędryna. A teraz przyjrzyjcie się pięciu nazwiskom, jakie się tam znalazły.

Pierwszy podpis należy oczywiście do prezydenta. Tuż za nim wpisali się marszałkowie Sejmu i Senatu, Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski. Wydawałoby się, że kolejna powinna być - zgodnie z precedencją - szefowa rządu.

Tymczasem zamiast wpisu Beaty Szydło znalazły się podpisy wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz... posła Jarosława Kaczyńskiego.

Morawiecki na premiera?

A to wszystko zaledwie dzień po tym, jak media obiegła plotka, zgodnie z którą to właśnie Morawiecki miałby wkrótce zastąpić Szydło w roli premiera. Choć, jak ustalił nasz reporter w nieoficjalnych rozmowach z politykami PiS, to dziś scenariusz mało prawdopodobny. Tu przeczytasz dlaczego.

Zobacz też: Wszystkie cztery najważniejsze osoby w państwie poza Polską. To niezwykle rzadka sytuacja

Więcej o: