Prezydent wygłasza orędzie. Tymczasem przed Sejmem protest, a w ławach opozycji białe róże

- Budujmy nasz dom na fundamencie prawdy i wzajemnego szacunku - apelował prezent Andrzej Duda przed Zgromadzeniem Narodowym. W tym czasie posłowie opozycji trzymali białe róże - symbol protestu.

Zgromadzenie Narodowe w 150. rocznice narodzin marszałka Józefa Piłsudskiego ma być inauguracją setnej rocznicy odzyskania niepodległości. - Nadeszła pora, aby istotą naszego życia politycznego przestało być starcie wyniszczających się plemion - mówił Andrzej Duda w Sejmie.

Orędzie teoretycznie nie miało bezpośredniego związku z aktualnymi wydarzeniami politycznymi. Jednak opozycji i przeciwnicy rządu postanowili wykorzystać zgromadzenie posłów, senatorów, ministrów i prezydenta do protestu przeciwko polityce PiS.

Posłowie opozycji przynieśli ze sobą na salę plenarną białe róże - symbol protestu - i kopie konstytucji. Po zakończeniu orędzia posłowie PiS klaskali, zaś członkowie opozycji - skandowali "konstytucja!".

Tymczasem przed Sejmem odbywał się w tym czasie protest Komitetu Obrony Demokracji.

Więcej o:
Komentarze (105)
Zgromadzenie Narodowe. Przed Sejmem protest, a w ławach opozycji białe róże
Zaloguj się
 • tet233

  Oceniono 45 razy 35

  Co za bezczelność. Człowiek, który osobiście doprowadził do gnojenia opozycji, mówi o prawdzie i szacunku. To pojednanie ma polegać na tym, że jedna strona zgnoi drugą, a druga będzie udawać, że nic się nie stało.

 • def11

  Oceniono 38 razy 30

  Panie Duda żeby przewodzić, moralizować i drogę innym wskazywać trzeba samemu być niekwestionowanym autorytetem, być czysty i poza podejrzeniami ...Żadnych z tych cech, na własne życzenie łamiąc konstytucje na którą pan przysięgał, pan nie posiada.
  Wiarygodność zero, ale ważne, że prezes panu klaskał, panie Adrianie pani Basia prosi ...

 • tyfus.wolski

  Oceniono 32 razy 28

  - Czas najwyższy, abyśmy powiedzieli, że tu, w Polsce, to my właśnie (PiS) jesteśmy ludźmi pierwszej kategorii! I że nasze interesy przede wszystkim tu muszą być realizowane!

  Andżej Duda, Otwock, 8.03.16

 • cmochall

  Oceniono 35 razy 27

  Brawo Opozycja ! przypominajcie Panu Prezydentowi przy kazdej okazji ,ze lamie Konstytucje!

 • klikusy

  Oceniono 29 razy 21

  Duduś jak zwykle frazesy okrągłe słówka żadnych konkretów papka dla moherowej sekty. Mierny i wierny kapciowy prezesa. Ta jego prawda to jedno wielkie oszustwo i lekceważenie suwerena. Suweren zapamięta i odpowiednio zapłaci.

 • antoni1967

  Oceniono 27 razy 21

  Pytanie czy on wierzy w to co mówi, bo jeśli tak to wyrazy współczucia.

 • amoramo

  Oceniono 28 razy 20

  "Budujmy nasz dom na fundamencie prawdy i wzajemnego szacunku"
  i dlatego moim guru jest JarKacz, ten od drugiego sortu, komunistów i złodziei, gestapowców, elementów animalnych, zdradzieckich mord, wyzywający inaczej myślących od zomo, wysyłający ich do psychiatry- specjalista od dzielenia Polaków. Brawo Adrian, gratuluję logiki.

 • drwoytek

  Oceniono 32 razy 20

  Adrian musi odejść.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX