Gen. Skrzypczak: Antoni Macierewicz dokonuje zamachu stanu. To anarchia

Antoni Macierewicz kwestionuje wolę pana prezydenta, to niedopuszczalne - tak konflikt szefa MON z Andrzejem Dudą ws. gen. Jarosława Kraszewskiego komentuje w TVN24 gen. Waldemar Skrzypczak.

- Jeżeli jakikolwiek urzędnik państwowy kwestionuje wolę pana prezydenta, to znaczy że dokonuje zamachu, to jest anarchia dla mnie - mówił w programie "Czarno na białym" w TVN24 generał Waldemar Skrzypczak, były wiceminister obrony narodowej. Odniósł się w ten sposób do konfliktu, który narósł między Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem ws. odebrania gen. Jarosławowi Kraszewskiemu z BBN dostępu do informacji niejawnych.

- Antoni Macierewicz dokonuje zamachu na Andrzeja Dudę przez Jarosława Kraszewskiego? - dopytywał dziennikarz "Czarno na białym".

- Kwestionuje to, co wyraża prezydent. To dla mnie niedopuszczalne, to jest jak zamach stanu. Nie wolno kwestionować woli pana prezydenta - podkreślił gen. Skrzypczak.

SKW sprawdza gen. Jarosława Kraszewskiego

Od czerwca trwa postępowanie podległej MON Służby Kontrwywiadu Wojskowego wobec gen. Jarosława Kraszewskiego z podległego prezydentowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W praktyce oznacza to odebranie gen. Kraszewskiemu dostępu do informacji niejawnych.

Zobacz także: To wcale nie jest wpadka Andrzeja Dudy. Niby przypadkiem akurat teraz wbił Macierewiczowi szpilę>>>

W wywiadzie udzielonym w listopadzie dla TVP Info prezydent Andrzej Duda powiedział, że szef MON próbuje utrudnić mu wykonywanie funkcji zwierzchnika Sił Zbrojnych. Dodał, że nie ma wątpliwości, iż za odebraniem dostępu do informacji niejawnych generałowi Jarosławowi Kraszewskiemu stał szef MON Antoni Macierewicz.

Zobacz także: "Ubeckie metody" Macierewicza. Andrzej Duda naprawdę to powiedział. Nagrał przypadkowy turysta>>>

- Oczekujemy, że sprawa zakończy się szybko i zostanie wyjaśniona wobec generała Kraszewskiego zarówno po stronie służby jak i Ministerstwa Obrony Narodowej. Oczekujemy szybkiego działania. To jest praktyka nie do zaakceptowania - mówił w z kolei prezydencki minister Paweł Mucha.

Więcej o: