Rząd PiS zakazał mu wjazdu, a on wrzuca zdjęcie z lotniska. "Pozdrowienia"

Witold Waszczykowski nie wpuścił go w połowie listopada do Polski. Chciał, by miał też zakaz wjazdu do strefy Schengen. Teraz Światosław Szeremeta pozdrawia go z Berlina.

Światosław Szeremeta, szef ukraińskiej państwowej komisji ds. upamiętnień ofiar wojen i represji, w listopadzie dostał od polskich władz zakaz wjazdu do Polski i strefy Schengen. Zdecydowano tak z powodu wstrzymania polskich prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych na terenie Ukrainy. Decyzja naszych wschodnich sąsiadów też miała swoją przyczynę - wynikała ze zniszczenia ukraińskich miejsc pamięci na terenie Polski, m.in. dewastacji pomnika UPA na podkarpackim cmentarzu w Hruszowicach.

Na początku listopada Witold Waszczykowski poinformował, że osoby o antypolskich poglądach nie wjadą po Polski. - W tej chwili uruchamiamy procedury, które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski - powiedział w TVP.

DGP: Szef ukraińskiego IPN na czarnej liście rządu. Nie wjedzie do Polski

Przepychanka w Medyce

Następnie Światosław Szeremeta 18 listopada br. nie został wpuszczony do Polski. Na przejściu granicznym w Medyce został cofnięty z powrotem na Ukrainę. Wcześniej zakazał ukraińskiej firmie przeprowadzenia ekshumacji w Kostiuchnówce. Mieli w niej wziąć udział również pracownicy polskiego IPN, którzy szukali polskich legionistów z lat 1915-1916. Ukraina podobne zakazy wydała też w kwietniu br.

Ukraiński urzędnik zawrócony na przejściu w Medyce. Kijów wezwał na dywanik polskiego ambasadora

Pozdrowienia dla ministra

Teraz polski minister spraw zagranicznych może poczuć się zaskoczony. W poniedziałek Światosław Szeremeta opublikował na Facebooku zdjęcie z lotniska w Berlinie. W kolejnym poście pozwolił sobie na uszczypliwość w kierunku Witolda Waszczykowskiego:

„Właśnie przybyłem do Berlina na lotnisko Schönefeld. Kontrola paszportowa minęła. Idę na miasto. Pomimo działań MSZ Polski odnośnie wydania mi zakazu wjazdu do państw strefy Schengen, ambasada Niemiec (na Ukrainie – red.) wydała mi wizę, która obowiązuje na terenie Niemiec. Wyruszam na wcześniej zaplanowane spotkania w Berlinie. Pozdrowienia dla Waszczykowskiego" - napisał Szeremeta.

Rozprawiamy się z mitami o smogu. "3 dni czytaliśmy Wikipedię, więc jesteśmy ekspertami" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 12]

Więcej o:
Komentarze (307)
Światosław Szeremeta wyśmiewa się z Witolda Waszczykowskiego
Zaloguj się
 • aron2004

  Oceniono 75 razy 53

  Trzeba nałożyć sankcje na Niemcy - na początek zakaz sprowadzania Golfów TDI i Audi 80 do Polski.

 • batura3

  Oceniono 63 razy 41

  Towarzyszu W (no name) - i tak oto Unia ma was (Piss) w....-:)))

 • 099max

  Oceniono 41 razy 25

  Każda ze stron układu z Schengen ma prawo wydać prawo wjazdu w szczególnych wypadkach, wówczas zgoda jest tylko na dany kraj w tym przypadku teren Niemiec. I należy się domyślać że tak postąpili Niemcy, dali zgodę tylko na swój kraj. Także trochę głupie te przechwałki inna sprawa że Waszczu się ośmieszył tym zakazem wjazdu!

 • szabepio

  Oceniono 38 razy 22

  Brawo. Teraz proszę spokojnie przyjechac do Polski zrobic sobie zdjecie przed MSZ i przyslac to escobarowi. Zycze powodzenia.

 • alex1w

  Oceniono 42 razy 18

  Dobrze, że ten inteligentny inaczej burak nie wydał zakazu wjazdu do San Escobar, bo stać go i na to.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX