Skandaliczny wpis TVP Info. Komentarze: "Smętni manipulatorzy"; "Urban byłby dumny"

Patryk Jaki wypowiadał się nt. Hanny Gronkiewicz-Waltz i reprywatyzacji. Według niego miała zeznawać "mam coś do ukrycia, dlatego nie będę mówiła". TVP Info zacytowało te słowa w bardzo mylący sposób.

Rozpoczęła się dwudniowa rozprawa Komisji Weryfikacyjnej, na której zbadana ma zostać reprywatyzacja kamienicy przy Noakowskiego 16 w Warszawie. Udziały w nieruchomości miał między innymi mąż prezydent Warszawy, Andrzej Waltz.

Komisji miał przewodniczyć Patryk Jaki, jednak Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła wniosek o wyłączenie go z dzisiejszych prac komisji, nazywając jego działalność polityczną. Mimo to zabrał głos, co później wywołało burzę.

"Mam coś do ukrycia"

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ucieka przed mieszkańcami Warszawy. Zeznaje: mam coś do ukrycia, dlatego nie będę mówiła. Uważam, że jej zachowaniem powinna się zająć prokuratura

- powiedział Patryk Jaki.

Tę sytuację postanowiło wykorzystać TVP Info. Na ich Twitterze pojawił się cytat Patryka Jakiego. Zdanie zaczyna się od oznaczenia Hanny Gronkiewicz-Waltz, jednak o tym, że słowa należą do Jakiego, nie ma żadnej informacji. 

Zrzut ekranu usuniętego Tweeta TVP.infoZrzut ekranu usuniętego Tweeta TVP.info Zrzut ekranu Twitter/@tvp_info

"Urban byłby dumny"

Na reakcje innych użytkowników Twittera nie trzeba było długo czekać. "Przed cudzysłowem celowo nie daliście nazwiska autora słów" zarzuca Przemysław Szubartowicz. "Samuel zadowolony?" - dopytuje. 

Kto inny wytyka TVP manipulację. "Urban byłby dumny" - porównuje.

Wpis na Twitterze TVP Info usunięto. Być może było to związane z falą krytyki w komentarzach.

Wątpliwości co do reprywatyzacji

Kamienica przy Noakowskiego 16 w prywatne ręce trafiła w 2006 roku. Koordynator działającej przy komisji Rady Społecznej Oskar Hejka wyjaśnia, że sprawa budzi wątpliwości, ponieważ wuj męża prezydent Warszawy Roman Kępski prawa do nieruchomości nabył od szmalcowników. Po śmierci Kępskiego o kamienicę upomniał się między innymi Andrzej Waltz.

Później kamienicę sprzedano. Jak dodaje Oskar Hejka, nowy właściciel, czyli spółka Feniks, rozpoczął uciążliwy dla mieszkańców remont kamienicy. Lokatorzy mieli być też straszeni.

Więcej o: