Skandaliczny wpis TVP Info. Komentarze: "Smętni manipulatorzy"; "Urban byłby dumny"

Patryk Jaki wypowiadał się nt. Hanny Gronkiewicz-Waltz i reprywatyzacji. Według niego miała zeznawać "mam coś do ukrycia, dlatego nie będę mówiła". TVP Info zacytowało te słowa w bardzo mylący sposób.

Rozpoczęła się dwudniowa rozprawa Komisji Weryfikacyjnej, na której zbadana ma zostać reprywatyzacja kamienicy przy Noakowskiego 16 w Warszawie. Udziały w nieruchomości miał między innymi mąż prezydent Warszawy, Andrzej Waltz.

Komisji miał przewodniczyć Patryk Jaki, jednak Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła wniosek o wyłączenie go z dzisiejszych prac komisji, nazywając jego działalność polityczną. Mimo to zabrał głos, co później wywołało burzę.

"Mam coś do ukrycia"

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ucieka przed mieszkańcami Warszawy. Zeznaje: mam coś do ukrycia, dlatego nie będę mówiła. Uważam, że jej zachowaniem powinna się zająć prokuratura

- powiedział Patryk Jaki.

Tę sytuację postanowiło wykorzystać TVP Info. Na ich Twitterze pojawił się cytat Patryka Jakiego. Zdanie zaczyna się od oznaczenia Hanny Gronkiewicz-Waltz, jednak o tym, że słowa należą do Jakiego, nie ma żadnej informacji. 

Zrzut ekranu usuniętego Tweeta TVP.infoZrzut ekranu usuniętego Tweeta TVP.info Zrzut ekranu Twitter/@tvp_info

"Urban byłby dumny"

Na reakcje innych użytkowników Twittera nie trzeba było długo czekać. "Przed cudzysłowem celowo nie daliście nazwiska autora słów" zarzuca Przemysław Szubartowicz. "Samuel zadowolony?" - dopytuje. 

Kto inny wytyka TVP manipulację. "Urban byłby dumny" - porównuje.

Wpis na Twitterze TVP Info usunięto. Być może było to związane z falą krytyki w komentarzach.

Wątpliwości co do reprywatyzacji

Kamienica przy Noakowskiego 16 w prywatne ręce trafiła w 2006 roku. Koordynator działającej przy komisji Rady Społecznej Oskar Hejka wyjaśnia, że sprawa budzi wątpliwości, ponieważ wuj męża prezydent Warszawy Roman Kępski prawa do nieruchomości nabył od szmalcowników. Po śmierci Kępskiego o kamienicę upomniał się między innymi Andrzej Waltz.

Później kamienicę sprzedano. Jak dodaje Oskar Hejka, nowy właściciel, czyli spółka Feniks, rozpoczął uciążliwy dla mieszkańców remont kamienicy. Lokatorzy mieli być też straszeni.

Więcej o:
Komentarze (94)
Hanna Gronkiewicz-Waltz cytowana przez Patryka Jakiego i TVP
Zaloguj się
 • wujojano

  Oceniono 39 razy 27

  Ujmę się za Urbanem: on aż tak bezczelnie nie łgał. Jeśli ktoś uważa inaczej, niech przytoczy analogiczny cytat.

 • biesczad1

  Oceniono 28 razy 22

  TVP Info szczyci się manipulacją, więc nie rozumiem, dlaczego ten kłamliwy wpis zniknął?...

 • def11

  Oceniono 18 razy 16

  i na taki propagandowy prymitywizm idzie 800 mln ?

 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 15

  Gdy pan Jaki zostanie prezydentem stolicy to dopiero będzie raj. A na marginesie to coś ostatnio zarost zapuszcza. Może sierotka myśli, że go ktoś z Rafałem pomyli. Nie pomyli. Nie ta klasa polityczna, mimo kursów w Opus Dei.

 • nuclearsnake

  Oceniono 18 razy 14

  "Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ucieka przed mieszkańcami Warszawy. Zeznaje: mam coś do ukrycia, dlatego nie będę mówiła. Uważam, że jej zachowaniem powinna się zająć prokuratura- powiedział Patryk Jaki." - czyli prokuratura ma zająć się HGW, ze względu na bezczelne pomówienia Bylejakiego? a kiedy prokuratura zajmie się jego zachowaniem?

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 22 razy 14

  CODZIENNY POPIS GOEBELSA ZIOBRY JUŻ ZACZYNA WKURZAĆ! BĘDZIE SIEDZIAŁ TEN TROGLODYTA PRAWNY NIE TYLKO ZA PANIĄ BLIDĘ!POLACY CI TYM RAZEM LUMPIE NIE DARUJĄ TAK JAK PLATFORMA!

 • an.chojnacki

  Oceniono 21 razy 13

  Jaka rzesza, taki Goebels...

 • bog43

  Oceniono 16 razy 12

  totalny żałosny przygłup . " .. zachowaniem HGW powinna zająć się prokuratura " , XXI wiek , państwo " demokratyczne " a prokurator nie wie czym ma się zająć i z jakiego powodu , tylko musi mu to podpowiadać nijaki Jaki . To jeszcze Polska czy już pieprzona Rosja . Ludzie najwyższy , czas odstrzelić tą bolszewicką hołotę , bo nasze dzieci i wnuki naplują nam w twarz .

 • chi-neng

  Oceniono 16 razy 12

  Byle jaki, niczym Karczewski i Zbychu - PG - sprawiedliwy; 'po trupach', ale do celu...

  Sadze, ze 'potopiliby' innych w lyzce wody za osiagniecie wlasnych, prywatnych celow i szczytow kariery.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX