Tusk dołącza do charytatywnej akcji. Pomoże jednej z tysięcy rodzin w potrzebie

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział, że weźmie udział w akcji "Szlachetna paczka". Były premier ogłosił to na Twitterze.

"Jutro będzie paczka! #szlachetnapaczka" - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk, ogłaszając w ten sposób uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka".

Wielu użytkowników Twittera w pozytywny sposób skomentowało inicjatywę Donalda Tuska.

Nie brakowało jednak i głosów negatywnych, zarzucających Tuskowi nadmierne dbanie o wizerunek.

"Szlachetna paczka". Akcja trwa

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl udostępniona została baza zawierająca opisy rodzin. Każdy, kto na nią wejdzie, będzie mógł przeczytać historię konkretnych osób i poznać ich najpilniejsze potrzeby. Następnie może wybrać rodzinę, której przygotuje paczkę. Wolontariusze przekażą ją rodzinom podczas finału "Szlachetnej Paczki", 9-10 grudnia. W tym roku pomoc trafi do przeszło 19 tysięcy rodzin. 

Po raz pierwszy akcję zorganizowano w 2000 roku w Krakowie. Wtedy, udało się pomóc 30 rodzinom. W roku ubiegłym było to już 20 tys. rodzin. W tym roku wsparcie dla wybranej przez siebie rodziny i przygotowanie dla niej paczki zapowiedzieli m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką, piłkarze reprezentacji Polski czy narodowa drużyna skoczków narciarskich.

Dość wizualnego syfu! "Polska przypomina mołdawską serwetę" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 11]

Więcej o: