Zwrot w sprawie śmierci ojca Zbigniewa Ziobry. Sąd podjął decyzję

Krakowski sąd złoży wniosek do Sądu Najwyższego o przeniesienie procesu odwoławczego w sprawie śmierci Jerzego Ziobry do innego miasta.

Sprawa śmierci ojca Zbigniewa Ziobry wraca na wokandę. Krakowski sąd rozpatrzył zażalenia rodziny Ziobrów i prokuratury na decyzję sądu pierwszej instancji uniewinniająca lekarzy. Czterech lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego rodzina ministra sprawiedliwości oskarżyła w prywatnym akcie oskarżenia.

Lekarzy już raz uniewinniono

Wyrok uniewinniający lekarzy zapadł w lutym tego roku. Sąd uznał, że nie było związku między ich działaniami a śmiercią pacjenta. Prokurator, który w trakcie procesu przystąpił do sprawy, podobnie, jak prawnicy rodziny, złożył odwołanie od wyroku.

Zarzuty rodziny Zbigniewa Ziobry

Rodzina zarzuca lekarzom nieprawidłową diagnozę i zastosowanie złego leczenia. Oskarżeni nie przyznali się do winy i w czasie procesu odmówili odpowiedzi na pytania oskarżycieli i ich pełnomocników.

Jerzy Ziobro zmarł w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w 2006 roku. Prokuratura dwukrotnie umarzała śledztwo w tej sprawie. To otworzyło rodzinie drogę do złożenia w sądzie prywatnego aktu oskarżenia.

Teraz krakowski sąd zdecydował, że złoży wniosek do Sądu Najwyższego o przeniesienie procesu odwoławczego w sprawie śmierci Jerzego Ziobry do innego miasta.

Na sądowym korytarzu odbył się protest. "Ziobro = zero sprawiedliwości", "Sądy wolne od polityków". Takie transparenty pojawiły się przed salą rozpraw. Zobacz więcej na zdjęciach >>> Jak podaje krakowska "Wyborcza", protest zorganizował KOD.

Ustawa krajobrazowa miała być lekiem na brzydotę Polski. Ale wyszło jak zawsze [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: