Marek Jakubiak był znany z piwa Ciechan. Teraz poseł Kukiz'15 rusza z produkcją nowego alkoholu

Poseł Marek Jakubiak z Kukiz'15 od dawna działa w branży alkoholowej. Teraz zapowiedział nowy produkt.

Marek Jakubiak chce swój produkt promować jako "polską whisky". Przynajmniej na to wskazuje zdjęcie, które znalazło się na jego Facebooku.

- Muszę się pochwalić, po 1445 dniach leżakowania wreszcie jest - napisał. Na zdjęciu dołączonym do wpisu widać opakowanie z elegancką butelką, na niej kontur rozłożystego drzewa i duża nazwę trunku: JAKUBIAK.

Producent piwa

Poseł jest prezesem Browarów Regionalnych Jakubiak, które produkują znane piwa, m.in. Ciechan i Bojan. Od piwa do whisky droga nie jest daleka. Jak tłumaczył jakiś czas temu w wywiadzie dla Wirtualnej Polski Marek Jakubiak, Ciechan ma krótki termin spożycia. Poseł nie chciał "wylewać piwa do kanału", dlatego postanowił przerobić je na whisky.

Homofobiczne poglądy

Marek Jakubiak jest znany nie tylko z działalności politycznej i w branży alkoholowej. Co jakiś czas kontrowersje budzą jego słowa lub zachowanie.

Kilka lat temu po tym, jak Marek Jakubiak obraził Dariusza Michalczewskiego, część knajp zadeklarowała bojkot piwa Ciechan. "Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!" - napisał Jakubiak po tym, jak dowiedział się, że bokser jest sojusznikiem osób LGBT. Po tym chamskim komentarzu odbywały się nawet akcje wylewania Ciechana, a część osób nie pije piw od Jakubiaka do dziś. Jakubiak oskarżył właścicieli knajpy Wrzenie Świata o działanie na szkodę jego spółki.

Marek Jakubiak z homofobią się nie krył. - Homoseksualiści to nie jest mój problem, bo ja homoseksualistą nie jestem. Natomiast byłbym bardzo zadowolony, gdyby wszyscy, którzy mają ten problem, zostawiali go dla siebie, a nie epatowali wszystkich naokoło, w tym moje dzieci - stwierdził w rozmowie z portalem natemat.pl. 

Oskarżenie o napastowanie kobiety

Działaczka Partii Razem Justyna Samolińska oskarżyła ostatnio posła Marka Jakubiaka o niestosowne zachowanie w trakcie jednego z programów telewizyjnych. Opisywała, że proponował jej wspólne "wyjście do toalety". - Mam swoją szczęśliwą rodzinę którą będę bronił przed złem wszelakim. To jest szaleństwo, szanowna pani - stwierdził poseł Kukiz'15. "Mój prawnik będzie szukał z Panią kontaktu" - dodał. 

"Poprawiał" posłance włosy

Pewnego razu z kolei nietypowe zachowanie posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka zarejestrował jeden z sejmowych fotoreporterów. Kiedy posłanka Kukiz'15 Elżbieta Borowska rozmawiała z szefem klubu Pawłem Kukizem, Marek Jakubiak dotykał włosów posłanki. Więcej na ten temat >>>

Zobacz też oświadczenia majątkowe posłów. Co wpisał w nie Marek Jakubiak? >>>

Polska odpowiedź na Dolinę Krzemową. "W oknie objawiła się twarz Steve'a Jobsa" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: