Śledztwo prokuratury ws. wybryku narodowców w Katowicach. Ruszą przesłuchania... europosłów

Prokuratura z Katowic wszczęła śledztwo w sprawie akcji narodowców, którzy ustawili w sobotę atrapy szubienic ze zdjęciami europosłów PO. Śledczy zaplanowali m.in. przesłuchanie europosłów, którzy w sprawie mają status osób pokrzywdzonych.

W Katowicach ONR, Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy ustawili w sobotę małe atrapy szubienic. Narodowcy powiesili na nich portrety sześciu osób - europosłów PO. Miał to być protest przeciwko politykom, którzy głosowali za rezolucją, w której stwierdzono, że PiS-owskie reformy stanowią zagrożenie dla praworządności.

Jak powiedziała Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach, śledztwo wszczęto ws. stosowania gróźb bezprawnych wobec europosłów popierających rezolucję europarlamentu ws. Polski z powodu ich przynależności politycznej.

W tracie śledztwa prokuratorzy chcą przesłuchać eurodeputowanych. Politycy PO mają ws. status pokrzywdzonych.

Warto przypomnieć, że policja zareagowała dopiero dzień po proteście, gdy sprawa urosła do rangi afery. "Cały materiał dowodowy, w tym dane osób, nagrania policyjne i monitoringu miejskiego niezwłocznie zostaną przekazane do Prokuratury. W trakcie samej demonstracji nie doszło do gwałtownego naruszenia porządku" - podała policja.

Dość wizualnego syfu! "Polska przypomina mołdawską serwetę" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 11]

Więcej o:
Komentarze (104)
Śledztwo prokuratury ws. wybryku narodowców w Katowicach. Ruszą przesłuchania... europosłów
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 24 razy 16

  Wiadomo. Taka Róża (zwłaszcza biała) winna jest wieszaniu swojego portretu rękoma ONR jak cholera. Wsadzić ją, zdeptać a na początek "zabarwić" na sino-brunatny kolor.

 • polakadam

  Oceniono 18 razy 14

  Ziobro to kompletny baran. Co ma wnieść do sprawy przesłuchanie europosłów?
  Chyba chodzi o to żeby dochodzenie się ciągnęło.

 • jurek4491

  Oceniono 12 razy 12

  Gdyby nie presja medialna sprawy by w ogóle nie było , PiSowcy byli dumni za występy ekstremy narodowej bo to najlepsi patrioci .

 • 7ogamihcra

  Oceniono 12 razy 10

  Nawet najdłuższa żmija mija.
  Nazistowsko-bolszewicki pis też diabli wezmą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX