"Pytał, czy poszłabym z nim do toalety". Działaczka oskarża Jakubiaka. Poseł: "To szaleństwo"

Działaczka Partii Razem Justyna Samolińska oskarżyła posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka o niestosowne zachowanie w trakcie jednego z programów telewizyjnych. Ten odpowiada: "To jest szaleństwo".

W tekście zamieszczonym na portalu Wirtualna Polska Samolińska opisuje, że do wspominanej sytuacji miało dojść podczas wieczoru wyborczego w TVP w październiku 2015 roku:

Znudzony Jakubiak najpierw zaczął z obleśnym uśmiechem pytać, czy nie zimno mi w tej cienkiej bluzeczce, następnie stwierdził z żalem, że program długi, on już wypił całą swoją wodę i poszedłby do toalety, może poszłabym z nim?

- relacjonuje działaczka Partii Razem, która wcześniej w swoim tekście odniosła się do niedawnych oskarżeń o molestowanie pod adresem Michał Wybieralskiego oraz Jakuba Dymka.

"Prawnik będzie szukał kontaktu"

Na jej tekst zareagował już sam zainteresowany. "Po mojej prawej stronie siedziała młoda miła stremowana osoba. Nie mam pojęcia o czym pani pisze, ale współczuję, mitomania nie zawsze dobrze się kończy" - napisał na Facebooku Marek Jakubiak.

Dodał, że sprawą zajmuje się już jego prawnik. "Mam swoją szczęśliwą rodzinę którą będę bronił przed złem wszelakim. To jest szaleństwo, szanowna pani" - dodał poseł Kukiz'15.

Sprawę skomentował również lider ruchu Paweł Kukiz. "Z całym szacunkiem, ale w życiu nie uwierzę, że Jakubiak panią molestował. To, co wypisuje pani, to albo objaw jakiejś obsesji albo ogromnej potrzeby zaistnienia" - stwierdził polityk.

Akcja "Me Too"

W październiku "The New York Times" opisał sprawę Harveya Weinsteina, zarzucając wpływowemu producentowi Hollywood, że ten przed kilkadziesiąt lat molestował seksualnie aktorki, asystentki i inne pracownice swojej firmy.

Publikacja amerykańskiego dziennika wstrząsnęła wówczas nie tylko światem showbiznesu. Od tamtej pory ofiary molestowania lub wykorzystywania seksualnego z całego świata - także w Polsce - zaczęły głośno opowiadać o swoich historiach w internecie pod hasłem #MeToo (z ang. ja też).

Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą? [PODSUMOWANIE]

Więcej o: