Saryusz-Wolski odpowiedział Tuskowi zdjęciem Putina. "Zbyt podobne, by spać spokojnie"

Kilka godzin po zaliczeniu twitterowej wpadki, Jacek Saryusz-Wolski zamieścił kolejny wpis pod adresem Donalda Tuska. Do swojego tweeta dołączył tym razem zdjęcie... Władimira Putina.

Były polityk PO wciąż nie może podarować Donaldowi Tuskowi jego niedawnego wpisu o Polsce. Przypomnijmy, szef Rady Europejskiej pytał wówczas, czy to, co dzieje się nad Wisłą jest "strategią PiS czy planem Kremla". "Zbyt podobne, by spać spokojnie" - przekonywał ponad tydzień temu Tusk.

Wczoraj były premier zamieścił na Twitterze kolejny wpis - była to reakcja na okładkę tygodnika "Sieci Prawdy". Tusk dołączył wówczas do tweeta swoje zdjęcie z psem Szeryfem.

Takiej okazji Jacek Saryusz-Wolski nie mógł przepuścić. Wspomnianą fotografię Tuska zestawił więc ze słynnym zdjęciem Władimira Putina, na którym rosyjski prezydent również z uśmiechem tuli się do czworonoga. "Zbyt podobne, by spać spokojnie" - ironizował Saryusz-Wolski.

Wpis dawnego polityka PO nie umknął uwadze innych polityków i dziennikarzy. "Jacek Saryusz-Wolski i jego psiejsko rosyjskie reminiscencje. Jest pan niegodziwcem" - napisał Piotr Misiło z Nowoczesnej. "Zazdrość level pro" - podsumował krótko Przemysław Barankiewicz z portalu Bankier.pl.

Saryusz-Wolski vs. Donald Tusk

Zaledwie kilka godzin wcześniej Saryusz-Wolski zaliczył już na Twitterze wpadkę, publikując inne zdjęcie Donalda Tuska - ze spotkania z politykami Europejskiej Partii Ludowej.

Saryusz-Wolski napisał wówczas, że szef RE celowo został ustawiony przez kolegów w drugim rzędzie, wbrew regułom protokołu. Domysły te sprostował niemal natychmiast sam szef grupy EPL, który tłumaczył, że Tusk... sam się tam ustawił. By przepuścić koleżankę do przodu. "Niepokoi mnie stan twojego zdrowia psychicznego" - skomentował w ostrych słowach Joseph Daul.

Jeszcze wcześniej Saryusz-Wolski zapowiedział, że jeśli do wyborów prezydenckich w 2020 roku stanie Donald Tusk, to on też w nich wystartuje.

Obaj politycy są ze sobą w sporze od marca tego roku, kiedy to Saryusz-Wolski został kandydatem rządu PiS na szefa Rady Europejskiej. Donald Tusk wygrał jednak głosowanie w Brukseli miażdżącą przewagą - 27 do jednego.

Dość wizualnego syfu! "Polska przypomina mołdawską serwetę" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 11]

Więcej o:
Komentarze (382)
Saryusz-Wolski odpowiedział Tuskowi zdjęciem Putina
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 93 razy 75

  Oho, zdaje się, że mamy kolejnego pajaca z obsesją na punkcie Tuska. Teraz każde słowo, tweet i wypowiedź Tuska będą "ostro komentowane" przez pana JSW.

  NIech pan uważa, panie Saryusz, Kaczyński nie znosi konkurencji (w ŻADNEJ sprawie).

 • polakadam

  Oceniono 59 razy 53

  Późnym wieczorem w Warszawie bandyta w czarnej masce wyskakuje na chodnik przed dobrze ubranego mężczyznę i przykłada mu broń między żebra:
  - Dawaj swoje pieniądze! - żąda.
  Napadnięty odpowiada oburzony:
  - Nie możesz tego zrobić! Jestem posłem!
  - W takim razie - odpowiedział rabuś - oddawaj mi moje pieniądze!

 • gromek1

  Oceniono 47 razy 41

  przebiera nóżkami na posadę szefa MSZ po "rekondtrukcji" Waszcza i gorliwie punktuje u suwerena z Żoliborza.
  Kolejny po Gowinie, który skazał się na dozywotnią rolę pisuardessy

 • myszykiszek

  Oceniono 41 razy 35

  Daul dobrze to podsumował. Sfiksował facet kompletnie.

 • kali23

  Oceniono 40 razy 34

  Tej k.... męskiej odbiło totalnie.
  To chory człowiek idealnie pasujący do PiSowskiej KLOAKI !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX